Як діяти, якщо вам трапились дорожні шахраї: поради водіям

Дорога завжди вимагає пильності. Зараз мало слідувати дорожнім правилам руху, а варто ще й слідкувати, щоб не натрапити на дорожніх шахраїв. Про те, як вберегти себе від автоафер, розповідає Твоя МАШИНА з посиланням на Автотема.

Сценарій наживи на водіях дуже простий, але несподіваний. Отже, перед вашим авто нізвідки з’являється пішохід, який із незрозумілих для вас причин кидається під колеса авто. У вас шок, ви розгублені, і в такому стані можете стати легкою жертвою зловмисника. Мета таких шахрайств — швидко заробити на вас гроші.

Якщо не знати, як правильно діяти у такій ситуації, можна і штраф сплатити, і взагалі нарватись на кримінальне провадження. Отже, якщо під колеса вашого авто кинувся такий аферист, пам’ятайте про декілька важливих речей:

по-перше, варто діяти наввипередження, і заздалегідь встановити собі відеореєстратор, адже аферисти часто обирають своїми жертвами автомобілі, в яких цього пристрою немає;
якщо на авто немає відеореєстратора, а вам під колеса кинулася людина, розмову з нею потрібно знімати на камеру телефону. Зніміть пошкодження на постраждалому та пошкодження на автомобілі, а головне – як поводиться потерпілий і що він говорить. Ці відеоматеріали дозволять експертам зрозуміти, з чиєї провини сталася ДТП. Якщо у вас є відео, на якому людина вимагає у вас гроші, то її дії передбачені Кримінальним кодексом України і трактуватимуться як шахрайство.
звісно ж, із самого початку може бути незрозуміло, шахрай перед вами, чи звичайний пішохід, тому, насамперед, йому необхідно надати допомогу. Зразу викликайте швидку, за нею поліцію, а також повідомте свою страхову компанію.
переконайтесь, що поруч були свідки та візьміть їхні контактні дані. Проте варто бути обачним: якщо свідки однозначно наполягають на вашій вині і радять заплатити потерпілому гроші, цілком ймовірно, що вони в змові із шахраям;
зупиніть також автомобілі, які проїжджали поруч із ДТП, можливо, на їх відеореєстраторах також відзнята пригода.
Шахраї, бачачи вашу послідовну поведінку, можуть просто втекти з місця події. Усе одно дочекайтесь поліції і в жодному разі не їдьте з місця ДТП до приїзду правоохоронців, адже зловмисники можуть повернутись і написати заяву на вас. У такому випадку водія автоматично визнають винним. Якщо потерпілий запевняє вас, що з ним усе в порядку, усе рівно дочекайтесь швидку. В інакшому випадку шахрай може поскаржитись, що ви відмовили йому в допомозі.

vodii-infografika


Не пропустіть