ДТП через відсутність дорожнього знаку: хто має відшкодувати збитки?

Верховний Суд роз’яснив, що орган місцевого самоврядування несе відповідальність за невиконання обов’язків щодо забезпечення безпеки дорожнього руху

Суть справи: водій звернувся з позовом до міської ради про відшкодування матеріальної і моральної шкоди внаслідок ДТП. Позов мотивовано тим, що зіткнення автомобілів відбулося через відсутність дорожнього знаку «Дати дорогу».

Суди першої та апеляційної інстанції частково задовольнили позовні вимоги, зобов’язавши міську раду виплатити 74 тис. грн у рахунок відшкодування майнової шкоди та 2 тис. грн – моральної шкоди.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із таким висновком.

Відповідно до ст. 9 Закону «Про дорожній рух», до компетенції власників автомобільних доріг належить компенсація витрат власникам ТЗ, якщо ДТП сталися з причин незадовільного експлуатаційного утримання доріг.

У діях водіїв відсутня вина під час ДТП, оскільки позивач, рухаючись на вулиці, на якій встановлено дорожній знак «Головна дорога» правил дорожнього руху не порушував, а інший водій під час переїзду перехрестя керувався вимогами п. 16.12 ПДР.

Верховний Суд вказав, що міська рада як орган місцевого самоврядування не виконала обов`язок щодо створення спеціалізованої служби, яка повинна здійснювати організацію дорожнього руху на території міста.

Джерело ЛІГА.Закон

Не пропустіть