Українські знаменитості розповіли, як ремінь безпеки врятував їм життя

Напередодні новорічних свят Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) в рамках Кампанії “За безпечні дороги” ініціював соціальний проект “Пом’яті, але живі”, що закликає водіїв та пасажирів користуватись паском безпеки.

У проекті взяли участь співачки Оля Полякова, Надя Дорофєєва, Даша Астаф’єва, TAYANNA і Michelle Andrade, телеведучі Володимир Дантес, Олександр Педан та Тімур Мірошниченко.

Під час фотосесії українські зірки позували у пом’ятих сукнях та сорочках, показуючи, що навіть у передсвятковій лихоманці краще пристeбнутися в автівці і пом’яти одяг, аніж ризикувати життям. Саме ця причина входить у ТОП-10, чому водії та пасажири не хочуть використовувати пасок безпеки.

“Високі штрафи за ігнорування паска безпеки – один з поширених у світі способів вплинути на свідомість водіїв. Такі штрафи в країнах Європи досить високі: у Данії – 200 євро, у Нідерландах – 140 євро, в Іспанії – 200 євро”, – говорить Тарас Шевченко, директор Центру демократії та верховенства права.

Учасники проекту “Пом’яті, але живі” розповіли особисті історії про те, як пасок безпеки врятував життя їм або їхнім близьким та про своє відношення до підвищення штрафів.

“Я за кермом 15 років. Дуже довго вважала себе супергероєм, який буде жити вічно, і їздила, не пристебнувшись. Одного разу на перехресті в мою машину врізався автомобіль. Якби тоді я була не пристебнута, то вдарилася б головою об вікно – втратила свідомість або отримала струс. Тож тепер користуюся ременем безпеки завжди і скрізь”, – говорить співачка TAYANNA.

“Я народилася в Болівії і жила там до 13 років, – розповідає співака Michelle Andrade. – У нас дітям мало не з народження розповідають про “Дорогу смерті”, що з’єднує столицю Ла-Пас з містом Коройко. “Дорога смерті” в основному має одну смугу, без огороджень, частина її проходить по краю скель висотою в кілька сотень метрів. Щороку тут гине близько 300 людей. Зазвичай, це водії, пасажири і прихильники екстремальної їзди на велосипедах, які в потрібний момент не змогли загальмувати на повороті і зірвалися в прірву. Ми з сім’єю часто їздили цим шляхом в джунглі. Тато щоразу розповідав страшні історії і акцентував на тому, як важливо бути уважним і обережним.

У цьому сенсі для мене приклад – моя тітка. Після невеликого дорожнього інциденту, який одного разу з нею трапився, в її автомобілі пристібають навіть собак”.

Джерело: Gazeta.ua


Не пропустіть