В Україні створять унікальну систему для зменшення смертності на дорогах

Уряд прийняв постанову Кабміну «Деякі питання обліку дорожньо-транспортних пригод». Тривалий час над проектом постанови працювали спеціалісти Департаменту патрульної поліції за дорученням і за підтримки Нацполіції і МВС.

Про це заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Поясню, у чому важливість і що дає створення такого обліку ДТП. Насамперед:

– забезпечення одержання об’єктивних та повних даних про обставини ДТП, що є неодмінною передумовою здійснення поглибленої оцінки стану аварійності на дорогах України, удосконалення виявлення та аналізу причин виникнення ДТП, розроблення та вжиття заходів щодо зменшення кількості таких пригод та їх тяжкості.

– упорядкування процедури взаємодії між суб’єктами (НПУ, Укравтодор та МОЗ), що володіють інформацією про ДТП для зменшення травматизму та смертності на дорогах України, зниження обсягів матеріальних збитків на загальнодержавному рівні.

– визначення процедури обліку ДТП, виявлення та аналізу причин їх скоєння, що виступатиме підґрунтям проведення заходів з профілактики дорожньо-транспортного травматизму, зменшення смертей та травм на дорогах, ліквідації місць концентрації ДТП;

– конкретизація правових підстав здійснення обліку ДТП.

– облік ДТП здійснюватиметься відповідно до Європейських стандартів.

За словами Білошицького, постанова – це перший, але дуже потужний крок. Наступним кроком буде запровадження нової картки обліку ДТП, яка розробляється на основі CADAS (загальноєвропейської системи збору даних ДТП).

Нові стандарти обліку, збору даних та обміну інформацією між органами надасть потужну можливість для поглибленого аналізу та ефективних рішень по забезпеченню безпеки дорожнього руху.


Не пропустіть