Тисячі українських водіїв можуть потрапити під заборону на водіння

У Міністерстві охорони здоров’я підготували законопроект, згідно з яким посилять процедуру проходження водіями медогляду та розширять список захворювань, що забороняють керувати автомобілем. Зазначається, що проект закону вже опублікований на сайті МОЗ. Про це повідомляє Autonews.ua.

Згідно з поданими на розгляд парламентом законопроектом, медичні показання можуть стати забороною до управління транспортним засобом. Так, до списку захворювань потрапили такі поширені хвороби, як сколеоз, геморой та гіпертонія.

Крім того, водії з проблемами зі слухом теж не зможуть водити автомобіль. До списку також включені грижа, запалення сечостатевої системи, ендокринні порушення і доброякісна пухлина.

Водіям з проблемним зором або хронічними захворюваннями серцево-судинної системи доведеться проходити медогляд кожен рік.

Законопроект передбачає проходження медогляду і водіями зі стажем, що зажадає приходити на огляд кожні десять років.

У МОЗ також зазначають, що деякі випадки видачі або збереження прав будуть розглядатися в індивідуальному порядку.

Наголошується, що при розробці цього законопроекту в якості прикладу були взяті норми, що діють в Європі. Це при тому, що в Європі діють набагато більш м’які медичні обмеження. І обмеження діють в основному тільки на тих водіїв, які керують автобусами, вантажними автомобілями і таксі.


Не пропустіть