Українець подав до суду на камери автофіксації, але програв

Департамент патрульної поліції виграв у суді першу справу про адміністративне правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі. Розглядав адміністративний позов про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення Деснянський районний суд Чернігова.

Про це в Facebook повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Позивач звернувся до суду з проханням визнати протиправною та скасувати постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 (Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год) КУпАП.

Відповідно до постанови позивача було притягнуто до адмінвідповідальності у вигляді штрафу 255 грн за те, що 24 червня 2020 року в Києві, на вулиці Братиславській, було зафіксовано автомобіль Mercedes-Benz та особа, яка керувала ним, перевищила встановлені обмеження швидкості руху на 24 км/год.  Позивач зазначив, що постанова необґрунтована та незаконна, адже він не перебував за кермом цього авто, оскільки є фізичною-особою підприємцем і в межах своєї підприємницької діяльності займається регулярними пасажирськими перевезеннями маршрутом Чернігів-Київ-Чернігів. Згідно подорожнього листа, того дня перевезення цим транспортним засобом виконував інший водій. Так, позивач зазначив, що не порушував.

Проте, позивач не врахував того, що згідно КУпАП, щодо правопорушень, зафіксованих в автоматичному режимі за загальним правилом відповідальність наступає у власника т/з, а не у того, хто ним керував.

Суд першої інстанції дійшов висновку, що оскільки позивач є власником транспортного засобу Mercedes-Benz, який не вибував з власності поза волі останнього та добровільно був переданий іншому водієві, та доведений факт перевищення встановленого обмеження швидкості, – відмовити позивачу в скасуванні постанови у справі про адміністративне правопорушення.

Олексій Білошицький: Перше рішення суду в справі про адміністративне правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі…

Publiée par МВС України sur Mercredi 15 juillet 2020


Не пропустіть