Яка олива краща: «синтетика» чи «напівсинтетика»?

Визначити яку моторну оливу варто купувати для своєї автівки – одночасно і просто, і складно. Для цього потрібно відповісти на питання: чи можна безпечно заощадити на її заміні, вибравши більш дешевий варіант?

Щоб зрозуміти що краще – повністю синтетична моторна олива або напівсинтетична – потрібно для початку пригадати, в чому їх відмінності.

Основу синтетичних моторних олив отримують, як це випливає з назви, шляхом хімічних реакцій – або з природного газу, або з продуктів переробки нафти, повідомляє Твоя МАШИНА. У цьому їх принципова відмінність від мінеральних базових олив для змащення двигунів, які отримують шляхом перегону сирої нафти.

Головна перевага синтетичних моторних олив – стабільність в’язкості як при робочій температурі двигуна, так і при сильному морозі. Крім того, фахівці відносять до числа їхніх переваг високий індекс в’язкості, прекрасні змащувальні характеристики, високу міцність масляної плівки на поверхнях, що труться навіть при високих температурах, низький коефіцієнт тертя і підвищену термостійкість. Також синтетична основа моторної оливи має прекрасну миючу здатність навіть при відсутності в ній спеціалізованих присадок.

При цьому «синтетика» відмінно розчиняє в собі присадки, частка яких в сучасних оливах, нагадаємо, може сягати 25%. Що стосується «напівсинтетики», то такі оливи являють собою суміш синтетичної основи з мінеральною, в яку доданий пакет присадок. Залежно від компанії-виробника і марки, «напівсинтетика» містить 50% -60% мінеральної оливи і 40% -50% синтетичної.

Таким чином, основна перевага напівсинтетичних моторних олив – більш низька ціна в порівнянні з повністю синтетичними. Наявність в складі «напівсинтетики» мінеральної складової робить таку оливу чутливою до температурного фактору. Напівсинтетична олива починає помітно густіти вже при температурі нижче -10º.

До недоліків «напівсинтетики» також відносять її меншу, в порівнянні з «синтетикою», стабільність властивостей при різних температурах, а її «мінеральна» складова, крім іншого, ще й схильна до окислення. Але з точки зору автовласника всі ці мінуси перекриваються одним гігантським плюсом: «напівсинтетика» помітно дешевше «синтетики». Зауважимо, що на сучасних моторах – малого об’єму, з турбонаддувом вибір очевидний – вони спочатку розраховані на «синтетику».

У випадку з простішими двигунами можливість вибору між дорогою «синтетикою» і дешевою «напівсинтетикою», як правило, існує.Не пропустіть