День без автомобіля: навіщо він потрібен і де його відзначають

День без автомобіля, який відзначають 22 вересня, придумали в 1970-х як спосіб пережити паливну кризу

Вперше День без автомобіля був проведений в Швейцарії в 1973 році, коли влада країни в зв’язку з паливною кризою закликала громадян відмовитися на кілька днів від машин. У 1997 році першу загальнонаціональну «безавтомобільную» акцію провела Великобританія. У наступному році до неї приєдналася і Франція. Тоді в заходах брали участь кілька десятків міст. До 2001 року до руху офіційно приєдналися більше тисячі міст в 35 країнах світу, зокрема, в Японії, Бразилії та Канаді.

З 2002 року під егідою Єврокомісії щорічно з 16 по 22 вересня під гаслом «Обирай. Міняй. Поєднуй »проходить Європейський тиждень мобільності. Кульмінацією цього тижня є «День без автомобіля». Разом з тим, у багатьох мегаполісах світу проводяться своєрідні велодемонстрації. Перша така велодемонстрація була організована в 1992 році велосипедистами Сан-Франциско (США). Тоді в ній брали участь тільки 48 осіб. Втім, з кожним роком кількість учасників і місць проведення пробігів швидко росте.

За приблизними оцінками, в акції «День без автомобіля» щорічно беруть участь більше 100 мільйонів чоловік в близько 2 тис. міст світу. Серед цих міст і Київ, в якому така акція буде проходити вже усьоме.

Організатори українського Дня без авто закликають утриматися від використання автомобіля хоча б на один день.

 

 

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти