В Україні “Волгу” перетворили в електромобіль (Фото)

0

В Україні створили унікальний повноцінний електромобіль з ГАЗ-21

Зараз екологічно чистий автомобіль на базі ГАЗ-21 вже майже пройшов сертифікацію як транспортний засіб. Цю 21-ю “Волгу” – можна вважати одним з перших ретромобілів з електричною силовою установкою.

У моторному відсіку розташувався 30-кіловатний електродвигун Warp11, який важить 80 кг. Знизу серце автомобіля закрито захисною плівкою, а зверху – блоком батарей. Електричний мотор постійного струму номінальною потужністю 30 кВт (максимальна – 90 кВт) розрахований на напругу до 190 В і струм в 1000 А. Привід тут задній, трансмісія – стічна триступенева коробка передач. Максимальна швидкість обмежена електронним блоком управління на позначці 90 км/год.

Джерелом енергії тут служать 29 тягових літій-іонних батарей TS-LFP (ємність кожної – 260 Ач) компанії Thunder Sky Batteries. Сумарна напруга блоку батарей склало 104,4 В, енергоємність – 27 кВт.год 15 літій-іонних батарей розміщені в багажнику, а решта 14 в підкапотному просторі автомобіля, де були прикриті пластиною з прозорого пластика.

При середній швидкості 50 км / ч запас ходу в міському циклі складає 85 км. Найцікавіше, що при цьому у батареї зберігається ще до 30% заряду. Контроль роботи батарей здійснюється системою GT BMS виробництва Thunder Sky, яка також розташовується в моторному відсіку. Уся інформація про поточний стан блоку батарей відображається на кольоровому сенсорному LCD-моніторі, який розмітити в салоні автомобіля. Місце радіатора зайняв регулятор охолодження.

Важить “Волга” на електротязі 1600 кг. На переобладнання ГАЗ-21 в електромобіль у автора даного проекту пішло приблизно близько $25 тис.

Зарядних пристроїв передбачено відразу 2: від стаціонарного зарядного пристрою потужністю 9 кВт, де розетка для його підключення знаходиться в машині під кришкою бензобака (зарядити машину можна за 4-5 годин) і побутової мережею 220 В (батарея наповнюється за 8 -10 годин).

Що стосується зовнішності автомобіля, то його власнику вдалося зберегти класичний вид га3 21. Це стосується і салону, який зберіг свій первісний вигляд. Але то що це не зовсім звичайна Волга, а повністю електрична, розумієш тільки тоді, коли машина безшумно рушає з місця.

Опалення салону автомобіля забезпечує електрофен потужністю 800 Вт, розташований на місці штатної пічки.


Не пропустіть