В Європі розгорівся скандал за участю BMW, Daimler та VW

Брюссель вбачає значну ймовірність того, що німецькі виробники автомобілів BMW, Daimler та VW змовились між собою у розробці технології щодо приховування обсягів викидів в атмосферу.

Про це пише DW.COM.

Розслідування Єврокомісії щодо ймовірної можливої картельної змови німецьких автогігантів BMW, Daimler та VW вказує на порушення цих автовиробників, інформує агенція AFP. У комісії є “привід для занепокоєння”, що автоконцерни порушили закони конкуренції ЄС, повідомила у п’ятницю, 5 квітня, єврокомісарка з питань конкуренції Маргрете Вестагер.

За попередніми даними комісії, в період з 2006 по 2014 років між Volkswagen, BMW і Daimler мали місце “систематичні домовленості” щодо використовуваних технологій контролю вихлопних газів. Таким чином німецькі автовиробники домовилися “обмежити конкуренцію у розробці технологій очищення викидів бензинових і дизельних автомобілів”, зазначили у Єврокомісії.

Незважаючи на закиди Єврокомісії, у Daimler не очікують накладання на компанію штрафів. “Daimler тісно співпрацював з Єврокомісією як головний свідок і, відповідно, не очікує штрафів”, – зазначили у представництві автогіганта.

У концерні Volkswagen зазначили, що перевіряють закиди Єврокомісії, та, як і інші, поки що відмовилися від коментарів по суті. На думку представників концерну, висновки перевірки вказують: Єврокомісії “загалом” визнають, що “співпраця між виробниками щодо технологічних питань в автомобільній індустрії поширена в усьому світі”.

Нагадаємо, що Єврокомісія почала розслідування можливої картельної змови німецьких автогігантів ще в жовтні 2017 року. У вересні 2018 року Брюссель поглибив розслідування, аби встановити, наскільки BMW, Daimler, VW і доньки останнього Audi та Porsche узгоджували свої дії під час розробки і впровадження технологій, що знижують обсяги шкідливих автомобільних вихлопів.загрузка...

загрузка...