В Україні зростають продажі автомобілів: що купують українці і за скільки

У порівнянні з вереснем 2016 року, в 2017-му українці купили автомобілів на 36% більше

В Україні продовжує зростати авторинок. У вересні 2017 роки українці придбали нових автомобілів на 36% більше, ніж за аналогічний період 2016- го. Ринок підтриманих машин виріс в 19 разів. Зростання продажів експерти пов’язують з невеликим зростанням економіки і пожвавленням автокредитування. Які автомобілі купують українці, дізнавався сайт “Сегодня“.

Українці більше купують авто

У вересні українці купили 7840 нових машин. Це рекордна кількість проданихавтомобілів з початку року. У порівнянні з вереснем 2016 го продажі зросли на 36%,відзначають в “Укравтопромі”. Економічна і політична стабілізація – головні чинникизростання продажів, вважає директор з маркетингу “АІС” Сергій Боровик. Однак цеочікувана динаміка. На пожвавлення продажів також вплинули збільшення доходівукраїнців і відновлення автокредитування.

Вересневе зростання продажів не є чимось незвичайним. За дев’ять місяців зростання ринку перевищило 30%, тобто ми маємо плюс-мінус звичайну динаміку зростання для цього року. Висока цифра динаміки пов’язана з низькою торішньою базою для порівняння. В абсолютних цифрах український авторинок мізерний у порівнянні з найбіднішими країнами Євросоюзу“, – говорить Сергій Боровик.

Українці також частіше почали купувати автомобілі з пробігом. У порівнянні з минулимроком продажі виросли в 19 разів. У продажах на серпень частка б/в автомобілівсклала 44%. З 11 783 проданих легковиків 5 185 машин – б/в. Це тільки ті, які українціввезли офіційно і розмитнили. Найпопулярніші бренди в б/в сегменті – Volkswagen -934 авто. Renault змістився на друге місце – 922 первинні реєстрації, третю і четвертупозицію зайняли Skoda (611 шт.) і Opel (381 шт.). На п’ятому місці Nissan (246 шт.), звідставанням в один автомобіль шосте місце у BMW.

Також у топ-10 увійшли: Ford (235 шт.), Mercedes-Benz (213 шт.), Toyota (171 шт.), Audi (169 шт.).

Які автомобілі купують українці

За даними “АІС”, половина проданих машин – це практичні спортивні авто (SUV), другаполовина – седани і хетчбеки. За ціновими діапазонами основний попит знаходиться всередньому ціновому сегменті – понад 60%, 23% – лоукост і 15% преміум сегмент.

Найбільш продаваним авто в вересні стала TOYOTA RAV-4. Вартість машини стартуєвід 22 300 доларів. На ній свій вибір зупинили 327 автомобілістів.

У вересні українці найбільше купували TOYOTA RAV-4.

На другому місці по продажах KIA Sportage вартістю 21 300 доларів. Минулого місяця цей автомобіль купили 302 українця.

На третьому місці SKODA Octavia. Ціни на авто стартують від 19 000 доларів. Машину купила 281 особа.

TOYOTA Camry зайняла четверте місце з результатом 275 проданих авто. Вартість автомобіля стартує від 28 900 доларів.

Замикає п’ятірку лідерів VOLKSWAGEN Golf. У вересні автосалони продали 255 машин цієї моделі.

Також в ТОП-10 вересневого ринку нових легкових автомобілів увійшли: RENAULT Logan – 254 шт., RENAULT Duster – 248 шт., RAVON R2 – 180 шт., HYUNDAI Tucson – 169 шт. і AUDI A3 – 165 шт.

В Україні був достатній відкладений попит, пояснює директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко. У 2014 і 2015 року українці не робили великих покупок через нестабільну економіку. Тоді частина населення відклала покупку квартир, машин. На сьогодні є зростання на ринку нерухомості і на авторинку. Друге – падіння депозитних ставок. У 2014 році українці масово забирали гроші з банків. Тепер їх почали діставати з-під подушок і повертати в банки. Це вплинуло на зменшення ставок по кредиту і відновлення кредитування.

Що буде з цінами на автомобілі

Будь-які розпродажі в автосалонах носять дуже короткостроковий обмеженийхарактер і проводяться на невеликий перелік моделей або марок, відзначаєСергій Боровик. Цінову політику на авторинку традиційно визначає заводвиробник. У цьому році на вартість машин впливав тільки курс валют.

Для серйозної зміни цін передумов немає: податкових змін не передбачається, азаводи знижувати ціни для незначного ринку України не будуть, вважає ОлегНазаренко.

Передумов для зниження цін на автомобілі – немає.

На авто з пробігом продовжують діяти пільгові ставки акцизів, введені в Українів 2016 році. Вони будуть діяти ще рік.

Єдині автомобілі, які можуть подешевшати, – це електрокари. З 2016-му темпизростання ринку електрокарів в Україні обігнали Польщу і Росію. У Верховній Раді вже лежить законопроект про скасування ПДВ на електромобілі. Міністерство інфраструктури розробило свою програму розвитку електрокарів, яку тепер повинні прийняти депутати.загрузка...


загрузка...