Пошкодження авто через погані дороги: як домогтися компенсації

Українські водії їздять розбитими дорогами, і часто через ями шкодять машини. Юристи кажуть: домогтися компенсації від чиновників – реально.

Від ям найчастіше страждають колеса автомобіля. Втім, нерідко пошкоджується бампер і вся ходова частина автомобіля. Тоді за ремонт водієві доводиться платити чималу суму, передає Сьогодні.

Щоб домогтися компенсації при пошкодженні авто через ями, необхідно на місце аварії викликати поліцію, обов’язково потрібно самому зафіксувати шляхом фото, відеозйомки саму яму і те, як інші транспортні засоби проїжджають цю ділянку.

Однак в “Укравтодорі” кажуть, незважаючи на всі докази шансів отримати відшкодування у водіїв майже немає.

“Звернення є, але їх кількість невелика, і в судовому порядку вони в принципі програються, водієві потрібно бути уважним і стежити за дорожніми знаками”, – говорить Олександр Кава, радник голови “Укравтодору”.

Юристи з цим не згодні.

“Навіть в правилах дорожнього руху зазначено, що водій має право на безпечні умови руху. Він не очікує, що за поворотом немає дороги і вона провалилася”, – говорить Юрій Прохода, адвокат.

Юрист каже, іноді водії виграють суди. Тоді збитки їм відшкодовує балансоутримувач дороги. Зазвичай – це місцеві органи влади.


Не пропустіть

загрузка...