Українські електрокари та завод акумуляторів: Омелян зробив гучну заяву

Через 5-7 років в Україні може з’явитись власний завод із виробництва електрокарів. Це мінімальний, але реальний період, який  потрібний для реалізації такого проекту. Головне – знайти інвестора для виготовлення літій-іонних батарей.

Про це розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян під час інтерв’ю для Економічної правди.

Заявлений період потрібний, щоб створити у країні відповідне правове поле та збудувати завод. Головним у цьому процесі є виробництво літієвих акумуляторів, так як це найдорожча частина електромобіля, все інше – перевірені часом агрегати.

“Якщо нам вдасться переконати інвестора зайти й видобувати літій, збагачувати і виробляти батареї – це означає, що у нас вже на 90% є умови для створення будь-якого виду електротранспорту. Найдорожчий елемент у будь-якому електричному транспортному засобі – батарея. Все інше там абсолютно класичне і не вимагає особливих знань чи вмінь”, – сказав Омелян.

Ще одним важливим кроком, який дозволить зробити Українські міста екологічними – це повна заміна автобусів на електричні. Згідно зі стратегією, до 2030 року громадський транспорт на 100% буде електричним.

Для розвитку електричної галузі в Україні є поклади літієвих руд, зокрема: Полоховське, Шевченківське і Станкуватське родовища.загрузка...


загрузка...