Єгиптяни показали українським водіям, як відстояти право на доступні авто

Держслужбовцю у Єгипті потрібно приблизно 10 річних зарплат, аби придбати новий автомобіль.

З початку року у Єгипті спостерігається зниження цін на автомобілі з ДВЗ, однак показники продаж впали на 46 відсотків. Кампанія під гаслом Let it rust закликає місцевих жителів не купувати нові машини, допоки ціни не будуть знижені до прийнятного рівня.

Бойкот покликаний спонукати місцевих імпортерів і дилерів знизити вартість машин. Так, за інформацією видання Аutoblog, автомобілі популярних моделей у Єгипті коштують від 200 до 350 тисяч фунтів (11,5-20 тисяч доларів США), тоді як місячна зарплатня держслужбовця становить усього 3000 фунтів. Нічого не нагадує? При цьому у країні мешкає більше 98 мільйонів жителів, тож Єгипет теоретично міг би стати величезним ринком для “бюджетних” моделей машин.

Бойкот почався 1-го січня, коли уряд країни скасував мито на нові машини європейського виробництва. Очікувалось, що це зробить нові автомобілі значно доступнішими для населення, однак ціни, хоча й знизились, усе ще залишаються високими. Прибічники руху кажуть, що продавці штучно підняли ціни після того, як курс єгипетського фунта відносно долара впав у 2016 році.

“Так, ціни почали знижуватись, однак до цього часу вони не є задовільними для громадян Єгипту”, – каже лідер руху Let it rust Мохаммед Реді.

Місцеві ЗМІ наводять дані про те, що окремі дилери у Каїрі знизили ціни на пасажирські легкові авто на 20-40 тисяч фунтів з початку року, а на автомобілі представницького класу – на 100-150 тисяч.

Джерело: Авто 24


Не пропустіть

загрузка...