Газ для автомобілів може ще подорожчати

Автогаз у березні подорожчав на 2 гривні за літр. Це пов’язано зі скороченням поставок палива і зростанням його вартості на кордоні. Ще може впливати на ціну плановий ремонт газопереробного заводу в Білорусі у квітні. Щоправда, несуттєво. Бо постачальники знали про це заздалегідь, — говорить 42-річний Артем Куюн, аналітик консалтингової групи “А‑95”, пише Gazeta.ua.

— Також на вартість автогазу впливає сезонність. Узимку попит на пальне менший, тому й ціна падає. У січні — на початку лютого літр коштував 10–10,50. А мав би — 12–12,55 гривні. Споживання автогазу зростає на початку весни, влітку. Ринок реагує на це подорожчанням. Зараз у середньому літр коштує 12,44 гривні. Незабаром паливо може подорожчати до 13,70–14. Це обґрунтована ціна. В Україні торгують переважно імпортованим автогазом. Його завозять із Росії, Казахстану, Білорусі. Частка вітчизняного становить 23–27 відсотків.

На вартість будь-якого пального впливають три фактори. Це збалансованість попиту та пропозиції на ринку, закупівельні ціни, курс валют. Поки що закупівельні ціни не падають. Курс валют стабільний, ринок збалансований. Тому чекати подешевшання автомобільного газу найближчим часом не варто. Стабільна також ситуація з бензином і дизпаливом. Протягом останніх місяців ціни на них не змінилися. Дизель продають у середньому по 28,33 гривні за літр. Бензин марки А-95 коштує 28,44. Водночас реальна ціна менша мінімум на 50 копійок. Вона враховує різноманітні знижки, акції, картки лояльності, що пропонують мережі заправок.

Спрогнозувати, що буде далі з цінами на пальне, нереально. Вартість нафти в світі може раптово зрости навіть через політичну заяву. Бо це спекулятивний ринок.


Не пропустіть

загрузка...