Майбутні моделі Kia отримають інноваційну трансмісію

Корейський автовиробник розкрив секрети своєї нової механічної трансмісії iMT, яку отримає європейський хетчбек Kia Rio.

Електрифікована 6-ступенева МКПП iMT працює в парі з 48 Вт стартер-генератором. При натисканні на зчеплення сигнал передається електричними актуаторами, які замикають або розмикають зчеплення коробки передач з двигуном. У разі руху накатом автоматично відключається мотор, а його повторний запуск здійснюється за допомогою стартер-генератора, який водночас непомітно підключає двигун до трансмісії, зберігаючи раніше обрану водієм передачу.

За розробку інноваційної трансмісії відповідали фахівці німецького офісу Hyundai Motor Group, в яку входить марка Kia. На частку ручних коробок передач як і раніше припадає більша частина продажів корейських автомобілів в країнах ЄС, і, за словами розробників, новинка допоможе зберегти ручну трансмісію після подальшого посилення екологічних норм викидів: завдяки iMT викиди СО2 знижуються на 3% в реальних умовах експлуатації.

Примітно, що така трансмісія може працювати в парі як бензиновими, так і з дизельними моторами. Крім Rio, iMT надалі встановлюватимуть на гібридні Ceed, включаючи крос-версію хетчбека Xceed.загрузка...

загрузка...