Чи варто мити шини перед сезонним зберіганням

При зміні покришок автомобілісти не завжди встигають помити шини перед тим, як прибрати їх на зберігання. Наскільки шкідливо залишати покришки брудними на тривалий термін, розповідає «Твоя МАШИНА» .

Дорожня пил містить в собі масу небезпечних хімічних елементів, багато з яких є канцерогенними. Тому заборонили робити з зношеної гуми декоративні елементи в палісадниках і утилізувати покришки на полігонах для побутових відходів.

Також бруд містить в собі залишки масел, антифризу, що омиває рідини, сажі від згорілого палива та інші речовини. Зберігати таку ядерну суміш будинку просто небезпечно. Тому весь бруд потрібно змити. Найкраще зробити це на мийці самообслуговування: апарат високого тиску відмиє шини за кілька хвилин.

Бажано скористатися автомобільним шампунем і щіткою з довгим ворсом. Відмити потрібно не тільки гуму, але і диски, якщо вони теж відправляються на зберігання. Після миття шини потрібно протерти мікрофіброві ганчіркою, і диски – іншою ганчіркою, так як перша встигла увібрати в себе мелкозернистую пил, яка подряпає метал.

Після мийки на покришки не потрібно наносити захисне покриття. Також варто відмовитися від хімічного чернения, тому що воно зіпсує верхній шар гуми під час тривалого зберігання.

Після того, як шини повністю висохнуть, кожну треба упакувати в окремий пластиковий мішок. Якщо залишиться волога, то можуть швидко зібратися мікроорганізми. Також можна купити спеціальні герметичні мішки, які можна запечатати застібкою, а повітря видалити пилососом. Так масла з гумової суміші будуть випаровуватися повільніше.

Не можна зберігати шини біля джерел тепла. У гаражі покришки потрібно тримати подалі від розчинників, змащувальних рідин або речовин, що виділяють хімічних парів.


Джерело sud.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти