Назвали 8 надійних способів потрапити в автомобіль, якщо примерзли двері

Багато автомобілістів взимку стикаються з неможливістю відчинити двері машини. За законом підлості подібне часто відбувається в невідповідний момент. У результаті – плани під загрозою зриву та нервування з самого ранку. У цій ситуації є два виходи: скористатися громадським транспортом чи спробувати відчинити заперті двері. Ми підкажемо, як упоратися з неслухняним автомобілем. Для цього підібрали кілька способів вирішення проблеми.

1. Чому примерзають дверцята

Причин неприємності буває кілька:

– автомобіль погано висушений після миття;

– вночі сильно похолоднішало: через перепад температур утворився конденсат, який до ранку замерз і заклинив двері;

– машина стояла просто неба, в щілини потрапив сніг.

Найчастіше неприємність трапляється через перепад температур усередині салону та на вулиці. Конденсат, що утворюється, міцно схоплює гумові ущільнювачі, замок покривається льодом усередині і зовні. Впоратися із ситуацією можна кількома способами, головне – вибрати правильні. В іншому випадку можна зламати замок та відірвати ущільнювачі.

2. Як не можна відчиняти двері

У прагненні швидше вирішити проблему постарайтеся діяти холоднокровно. Це допоможе прийняти правильне рішення і не нашкодити своїй «ластівці».

Відмовтеся від кардинальних заходів:

1. Не застосовуйте грубу силу. Якщо спробуєте потужним ривком відкрити автомобіль, будьте готові, що дверцята погнуться, ручка відірветься, а сам замок зламається. Заодно порвуться ущільнювачі.

2. Не поливайте механізм окропом. Вода швидко охолоне на морозі, лід на дверях стане товстішим, а замок сильніше заблокується. Але навіть якщо двері відчиняться, з’явиться нова проблема: лакофарбове покриття піде мікротріщинами. Отже, у зазори почне потрапляти вода. З’явиться корозія, та й автомобіль виглядатиме не найкращим чином.

3. Не прогрівайте отвори запальничкою (свічкою, сірником). Відкритий вогонь спровокує відставання фарби на покритті – воно піде пузирчиками або тріщинами. Плюс ушкодяться ущільнювачі.

Відмовившись від цих методів, ви врятуєте автомобіль від псування, а себе від витрат на ремонт.

3. Безпечні способи відчинити замерзлі дверцята

Уникнути неприємностей допоможе встановлення дистанційного керування машиною. Розумна електроніка заздалегідь увімкне прогрівання мотора та салону. Вам залишиться лише вийти до машини до запрограмованого часу та відчинити дверцята.

Але такий спосіб підходить не всім. Одні не хочуть додатково витрачатися на девайс, інші бояться угону під час прогріву, треті побоюються розрядити акумулятор. Тому більшість водіїв віддає перевагу іншим способам:

1. Відкрити інші двері. Зовсім не обов’язково проникати в салон з місця водія. Спробуйте відкрити дверцята з іншого боку. Вони можуть виявитися податливішими.

Не вийшло? Відкрийте багажне відділення. Якщо дозволяє конструкція машини та ваші габарити, зможете пролізти в салон.

2. Натиснути на двері. Тільки не треба смикати на себе. Навпаки, постарайтеся навалитися всією вагою на двері, намагаючись трохи втиснути всередину салон. Зледеніла гума ущільнювача повинна трохи податися, відлипнувши від отвору. Після цього залишиться прогріти салон і вирушати у своїх справах.

Важливо! Такий спосіб краще застосовувати не до водійських, а до пасажирських дверей. Вибирайте ту, якою користуються рідше. Справа в тому, що при силовому рішенні страждає гума ущільнювача. Якщо вона відірветься з боку водія, доведеться терміново займатися ремонтом або заміною. Дверцята виглядатимуть неакуратно, а в порожнечі – потраплятимуть сніг та волога.

Інша річ, якщо вдалося відкрити задні дверцята. Пошкоджену гуму можна укласти на місце, зафіксувати якимось засобом і продовжувати їздити ще деякий час. Постарайтеся не відкривати її, поки не зможете зайнятися заміною ущільнювача.

3. Розморожувач замків. Здорово, якщо напередодні морозів обзавелися спеціальним засобом для автомобілів. І тримайте його при собі, а не в бардачку. Тоді залишиться лише діяти за інструкцією: завдати, зачекати, відкрити.

Якщо такого розморожувача немає, скористайтесь підручними засобами. Наприклад, незамерзайкою чи будь-якою рідиною зі спиртом. Вони діють аналогічно.

Наберіть кілька крапель у шприц без голки (або пляшечку з носиком), обережно впорсніть в замкову щілину. Зачекайте 2-3 хвилини та спробуйте акуратно повертати ключем. Якщо не вдалося, повторіть операцію. Головне, не натискайте надто сильно на ключ. Інакше зламаєте і його, і замок.

4. Силіконове мастило. Силікон не шкодить ні гумі, ні металу. Мастило випускається у зручних тубах з довгим носиком. Її треба ввести в замок, трохи почекати та спробувати відчинити двері.

Якщо такого мастила немає, його можна замінити взуттєвим засобом. Губка, просочена безбарвним силіконом, упорається з проблемою анітрохи не гіршою. Та й коштуватиме набагато менше.

5. Брелок-розморожувач. Пристрій працює від батареї, в режимі розморожування – 8-12 хвилин. Брелок оснащений висувним щупом довжиною близько 3 см. Нагрівається до 150-200 ° C за кілька секунд. Користуватися ним досить просто:

Витягніть стрижень з корпусу – пристрій одразу ввімкнеться.

Зачекайте кілька секунд, щоб нагрівся щуп.

Обережно вставте штир в просвіт замку, трохи зачекайте.

Коли механізм розмерзнеться, витягніть щуп, вставте і переверніть ключ.

Відчиніть дверцята.

Багато пристроїв обладнані світлодіодним ліхтариком, тому скористатися ними можна і в темний час.

Важливо! Якщо в сім’ї є діти, тримайте брелок-розморожувач у недоступному для них місці.

6. Грілка чи пляшка з водою. Наповніть ємність теплою водою. Піднесіть до замку і зачекайте, поки він не розмерзнеться. Під час маніпуляції слідкуйте, щоб гаряча грілка або пляшка не торкалися холодних дверей.

Після того, як зможете відкрити автомобіль, не забудьте витерти конденсат із замка та ущільнювачів. Просушений замок обробіть водовідштовхуючим засобом.

7. Фен для волосся. Ризикований спосіб, але коли нічого немає під рукою, можна спробувати. Головне, не використовуйте занадто сильний і гарячий струмінь. Достатньо середнього режиму та швидкості. І не підводьте повітря дуже близько до поверхні машини.

Підносьте фен з невеликими паузами, намагаючись потрапити у свердловину і не зачепити лакофарбове покриття.

8. Гарячий ключ. Нагрійте ключ за допомогою запальнички. Вставте в свердловину замку, потримайте деякий час, щоб розтанув лід. Обережно переверніть. Якщо не вдалося з першого разу, повторіть операцію.

4. Запобіжні заходи

Щоб не потрапити в незручну ситуацію, важливо завчасно вжити заходів проти зледеніння замку:

Відмовтеся від миття машини у вечірній час. Якщо часто їздите, намагайтеся це робити в першій половині дня.

Після миття автомобіля переконайтеся, що ущільнювачі та свердловина замку добре просушені. Для цього відчиніть дверцята і тримайте відкритими хоча б 10-15 хвилин.

Регулярно обробляйте силіконовим мастилом або засобом від замерзання проблемні місця: свердловину замку, петлі та ущільнювачі. Не забувайте про профілактику задніх дверей та багажника.

Не пропустите

Этот веб-сайт использует файлы cookie чтобы вам было удобно пользоваться сайтом Принять