Українців обдурюють з отриманням водійського посвідчення: що потрібно знати
На сторінці Головного сервісного центру МВС України у соціальній мережі facebook з’явився допис про те, що шахраї «не стомлюються» робити підробки документів, а українці купувати їх.
В сервісному центрі застерігають українців заходити на фішингові сайти. Дизайном і оформленням вони схожі на офіційні вебресурси Головного сервісного центру МВС. Але на меті у них виманювати в довірливих або неуважних користувачів мережі персональні дані. «Фальшиві» ресурси зловмисники рекламують у соціальних мережах.
Щоб не стати жертвою фішингу, не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями та не вводьте конфіденційні дані на підозрілих ресурсах. Уважно перевіряйте URL-адресу, адже будь-які неточності можуть означати, що ви потрапили на фішинговий сайт. Пам’ятайте, що державні ресурси завжди мають домен «gov.ua».
Також в ГСЦ розповіли про фальшиві довідки. Коли водій отримав посвідчення водія, а його немає в додатку «Дія». Бо водій просто придбав його в Інтернеті й цілком серйозно переконаний, що документ чинний і законний. Навіть є фото довідок, які начебто були видані у сервісних центрах МВС. На них офіційний логотип, але, наприклад, неправильно вказана адреса закладу або інші дані, які легко зчитуються як неправдиві. Звичайно, що таких бланків в сервісних центрах ніколи не видавали. Відповідно і «печатка», і «підпис», і інші елементи на таких документах — це фейк.
В відомстві наголошують, що єдиний законний спосіб отримати дійсне посвідчення водія вперше — це самостійно пройти 2 курси навчання в акредитованій автошколі та успішно скласти теоретичний та практичний іспити в сервісному центрі МВС.
Водіям нагадують, що не варто шукати незаконні шляхи отримання водійських документів. Пам’ятайте, за це передбачено відповідальність частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України. Це карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.