Не багато водіїв можуть залишатися спокійними, якщо не вдається завести двигун з першого разу. Більшості здається, що проблема із запуском викликана серйозною поломкою. Адже невпевнений запуск може спричинити невеликий збій або дрібну несправність, яку легко усунути своїми руками. Тим більше, що причини проблеми давно вивчені та мають способи вирішення. Для цього зовсім необов’язково вирушати в автосервіс. Ми підготували огляд найпоширеніших несправностей, які можна усунути самостійно.
1. Акумулятор
Найчастіше причиною утрудненого пуску є батарея, що сіла, або її низький заряд, який і не дає завестися двигуну. Про те, що акумулятору потрібне підживлення, підкажуть показання вічка на АКБ, що мерехтить або гасне світло, в’яле прокручування стартера при запуску і зниження обертів.
Зарядіть батарею та спробуйте ще раз завести двигун. Якщо вийшло – проблему вирішено. Якщо двигун не реагує, рухаємося далі.
Якщо акумулятор відносно новий і не потребує заміни, то проблему можуть викликати окисли та наліт на клемах та наконечниках проводів. Саме вони перешкоджають нормальному запуску двигуна. Прибрати їх можна за допомогою содового розчину та щітки. Після очищення перевірте, наскільки міцно затягнуті гайки клем. За потреби підкрутіть їх тугіше.
2. Витік струму з бортмережі
Акумулятор часто розряджають різні аксесуари, встановлені автовласником. Це можуть бути охоронні системи, підігрівачі, адаптери живлення для телефону та ін. Такі гаджети полегшують життя водію, але сильно навантажують бортову мережу, оскільки не передбачені конструкцією.
Під час стоянки сучасні автомобілі ніколи повністю не знеструмлюються. Невелика частина електроенергії, накопичена акумулятором, підтримує їхню життєздатність. Витрата батареї збільшиться, якщо девайси неправильно підключені до бортмережі або порушено цілісність проводки.
У цьому випадку розібратися у причинах досить просто. Про те, що заряд підходить до катастрофічного рівня, повідомить якийсь гаджет. Тому якщо в автомобілі, що стоїть на парковці, почала кричати сигналізація, перевірте, чи немає витоку струму.
3. Неякісне паливо
Контрафактна суміш – одна з найпоширеніших причин проблеми запуску двигуна. Справа в тому, що погане пальне сприяє утворенню нагару на свічках. Причому наліт покриває їх настільки товстим і щільним шаром, що електроди заблоковані. В результаті АКБ швидко обертає стартер, але нічого не відбувається. Двигун не реагує. У цьому випадку єдиний вихід – заміна свічок та заправка якісним паливом. А для профілактики можна залити в бак присадку для видалення бруду із паливопроводу.
А взимку причиною утрудненого запуску може стати розбавлений бензин. Причому вода в ньому може бути спочатку або утворитися через сильний конденсат. Рідина опускається на дно бензобака, потрапляє у бензонасос чи замерзає у магістралях.
Та ж проблема трапляється і в дизельних автомобілях. Неякісна солярка загусає, стаючи схожою на желе, тому не надходить у форсунки.
4. Система впуску
Проблеми із запуском двигуна можуть виникнути, якщо пошкодився впускний пристрій. Наприклад, повітряний фільтр закритий нещільно, тому повітря виходить. А в зимовий час у нього може потрапити волога та замерзнути. В результаті пропускна здатність сильно падає, процес сумішоутворення порушується, про що сигналізує кнопка Check Engine, що загорілася. Щоб усунути проблему, достатньо зняти та просушити фільтр.
5. Низький тиск у паливній рампі
Якщо тиск упав, форсунки не зможуть нормально подавати паливо до камери згоряння. Звернувшись до автосервісу, ви отримаєте пораду замінити паливний насос. Не поспішайте погоджуватися, адже послуга дорога, а майстрам вигідно вмовити вас на неї. Краще перевірте спочатку електроланцюг – точніше, запобіжник. Не виключено, що після його заміни бензонасос запрацює.
6. Низький рівень іскроутворення
Пропуски запалювання нерідко викликає пробивання високовольтних дротів. Від цього двигун запускається вкрай невпевнено, глухне, тремтить або працює на холостому ходу з перебоями.
Проблему з іскроутворенням вирішить заміна дротів. Процедура нескладна, тому з нею впорається навіть водій-початківець. Щоб допомогти двигуну завестися, можна потягнути на себе підсмоктування або постійно тиснути на педаль акселератора.
7. Стартер
Якщо двигун не реагує на поворот ключа в замку запалення або чути скрегіт у підкапотному просторі, винуватцем проблеми може стати стартер. Причин, чому він барахлить, безліч. Як серйозних, і найпростіших.
Наприклад, окислилися контакти тягового реле, закисли втулки або замкнуло в обмотках. Якщо у автомобіля механічна трансмісія, можна спробувати вичавити зчеплення під час запуску. Це полегшить роботу стартера та вирішить проблему.
8. Активізація блокування запуску
Багато сучасних автомобілів оснащені програмою управління блокуванням двигуна. При різкому зниженні напруги в бортовій мережі електронний блок не може активізувати форсунки та котушки. Тому стартер вхолосту крутитиме колінчастий вал. Джерелом проблеми зазвичай буває акумулятор, що сів.
Утруднений запуск в холоди може статися через вімкнення блокування іммобілайзера. Через це автомобіль не зчитує електронний код, і тому блокує запуск двигуна. Зазвичай це трапляється через батарею, що розрядилася в брелоку позаштатної сигналізації. Замініть її, і проблема вирішиться.
9. Погана олія
Занадто в’язке або неправильно підібране мастило також здатне створити проблеми для запуску. Особливо це відбувається у зимовий час. Масло загусне так сильно, що стартер не може провернути двигун. Найбільше ризикують водії, які користуються дешевими напівсинтетичними або мінеральними мастилами. Чим вони густіші, тим сильніше масляний голод мотора і поломка.
Ми описали найпоширеніші причини утрудненого запуску двигуна, які не такі страшні, як здаються. Впоратися з такими неполадками може навіть водій із невеликим досвідом.
Замена свечей зажигания, наряду с обновлением моторного масла, является базовой процедурой, которая часто выполняется украинскими…
На фоне подорожания автомобильного топлива, а также тяжёлого финансового положения украинцев на рынке стал чаще…
Сегодня автопроизводители ради экономии стали чаще выпускать машины без штатного запасного колеса, что повышает риск…
Сегодня гаджеты являются частью повседневной жизни большинства украинских автомобилистов. Не удивительно, что большой популярностью пользуется…
В условиях растущих цен на автомобильное топливо, а также нестабильной финансовой ситуации в стране вопрос…
Замерзание лобового стекла в автомобиле становится главной проблемой украинских водителей в зимний период. Утро многих…