Українським водіям нагадують, що прилад для вимірювання і фіксації швидкості автомобіля — TruCam, повинен бути встановлений стаціонарно. В разі, коли поліцейський тримав його в руках і було зафіксоване перевищення швидкості, штраф можна успішно оскаржити в суді, бо радар в руках може спотворювати свідчення.
Про це розповідає «Дорожній адвокат».
В якості прикладу цього правила, юристи привели рішення суду, який звільнив водія від штрафу на підставі того, що радар TruCam у момент фіксації швидкості був у руках патрульного.
В статті 40 Закону «Про Національну поліцію» йдеться, що при фіксації швидкості авто фото- та відеотехніка має бути розміщена стаціонарно вбудованим способом. Таким чином, дії патрульного не відповідали закону, а зафіксовані таким способом показники швидкості не можуть вважатися дійсними.
Це означає, що водій може посилатися на статтю 40 «Про Національну поліцію» у спілкуванні з поліцейським, якщо той, зафіксував швидкість автомобіля тримаючи TruCam в руках.
Уже 3 апреля Skoda планирует представить спортивную модификацию своего нового электрического кроссовера Elroq. Официальная премьера…
С 1 апреля 2025 года в Украине вступили в силу обновлённые правила выезда мужчин за…
В Украине водителям, получающим водительское удостоверение впервые, выдают временный документ сроком на 2 года. По…
Хэтчбеки давно полюбились украинским водителям за компактность, удобство в городе и доступность. Но, учитывая постоянный…
Дождливая погода – настоящее испытание даже для опытного водителя. Снижается видимость, дорожное покрытие становится скользким,…
Автомобиль – это не просто средство передвижения, а целая маленькая вселенная на колесах. И в…