Автомир

Чому на автомобілі не можна починати рух відразу після запуску мотора

Водії вважають, що в жарку погоду гріти мотор не потрібно. Однак починати рух відразу не рекомендується, повідомляє «Твоя МАШИНА» .

Здається, що влітку немає таких проблем, які супроводжують двигун взимку. Однак відразу тиснути на педаль газу все одно не можна. Справа в тому, що після тривалої стоянки, тобто коли машина простоювала всю ніч, моторне масло стікає в картер. Потрібно після запуску слід почекати, поки воно не розійдеться по системі. Є на вулиці температура вище нуля, то буде потрібно буквально 2-3 хвилини.

Якщо не дати мотору прогрітися, то масло не встигне дістатися через численні канали до деталей, що труться. Також воно не набере потрібну температуру і буде гірше надходити в масляний фільтр, тобто швидше забруднюватися. Крім того, гідросистеми (муфти фазовращателей, гидрокомпенсатори) без прогріву двигуна працюють некоректно.

Найбільше при їзді без прогріву постраждають турбовані силові агрегати. Після запуску таких агрегатів гарячі вихлопні гази проходять через «равлика» турбіни, розігрівають її до 1 000 і більше градусів. Якщо масло не дійде до двигуна, то механізм турбіни буде швидко і активно зношуватися.

Також це позначиться на трансмісії, особливо гідромеханічних «автоматах». Паливного насоса необхідно час, щоб прокачати мастило і підготувати механізми АКПП до роботи. Хоча на “механіці” відсутність масла теж позначається погано.

Може виникнути питання, як зрозуміти, що двигун досить прогрілося. Для цього треба подивитися на обороти холостого року. Коли масло заповнює всю систему і прогрівається до потрібної температури, стрілка тахометра опускається приблизно до 900 об / хв. Також потрібний момент можна вловити по характерному ослаблення моторного гулу. Після цього можна рухатися з місця, але перші 10 хвилин краще підтримувати спокійну швидкість.

З іншого боку, занадто довго прогрівати двигун в теплу пору року теж не варто. Довгої роботи на «холостих» не люблять, насамперед, малооб’ємні агрегати з турбонаддувом. В такому випадку може початися масляне голодування. Стояти з заведеним двигуном не рекомендується більше 20 – 30 хвилин.

Share
автор
Полина

Recent Posts

Не робіть так: автоінструктор вказав на типові помилки новачків на зимовій дорозі

Зимові умови водіння - максимально суворі, якщо порівнювати з іншими порами року. Низькі температури, рясні…

19.02.2025

Чотири небезпечні місця, де категорично не можна паркувати автомобіль взимку

У великих містах паркування автомобіля може стати справжнім квестом через обмежений простір, щільний трафік і…

19.02.2025

Як правильно заводити машину в мороз: поради водіям

Для будь-якого автомобіліста і його машини зимові морози є серйозним випробуванням. У якийсь момент ви…

18.02.2025

Поліція нагадала правила безпеки на дорозі в морозну погоду

Синоптики прогнозують сильні морози до кінця лютого, що створює додаткові ризики для водіїв і пішоходів.…

18.02.2025

Як не заснути за кермом: 12 важливих порад для автомобіліста

Сонливість за кермом - не просто неприємна проблема, яка турбує більшість водіїв під час нічних…

17.02.2025

Підготовка автомобіля до весни: що потрібно встигнути зробити до кінця лютого

Зимові умови експлуатації автомобіля вкрай непрості, у зв'язку з чим ваша машина за ці місяці…

17.02.2025