Categories: Автосвіт

Українським пішоходам та велосипедистам можуть ускладнити життя

У середньому за день на українських дорогах трапляється понад півтисячі ДТП. Відповідальність за аварії здебільшого покладають на автомобілістів, але ми чомусь забуваємо, що учасниками дорожнього руху є не тільки водії, а й пішоходи та велосипедисти.

За 2017 рік патрульна поліція зафіксувала понад 162 тисячі ДТП, в яких загинуло 3,5 тисячі українців. Для порівняння – навіть на Донбасі загинуло менше людей. Офіційна статистика говорить: 800 аварій сталося з вини пішоходів. Проте автомобільні активісти впевнені: цифра не відповідає дійсності, адже пішоходів патрульні штрафують рідко.

Експерти вважають: відповідальність мають нести всі учасники дорожнього руху, без винятків. Та якщо водій відвідує автошколу та отримує водійські права, то які можливості дізнатися про правила дорожнього руху у велосипедистів, не кажучи вже про пішоходів. Колись ми вивчали їх у школі, проте чи хтось їх пам’ятає? Незважаючи на погану велоінфраструктуру в Україні, причиною ДТП часто стає саме незнання велосипедистами правил поведінки на дорогах або небажання їх виконувати.

«Із квітня по вересень в нас діє велошкола з безпеки руху в різних районах Києва, де наші велотренери абсолютно безкоштовно навчають всіх бажаючих практичним навичкам і теоретичним. Ще ми проводимо тест на знання ПДР і даємо велоправа. Звичайно, це несправжні права, це такий фейковий сертифікат», – розповідає член Асоціації велосипедистів Києва Дарина Пирогова.

А у Вінниці для навчання велосипедистів побудували майданчик з розміткою та знаками. Не тільки теоретично, а на практиці тут можна засвоїти правила, які допоможуть вижити у суворих дорожніх реаліях.

Останнім часом в Україні досить популярними стали так звані гіроскутери, борди, моноколеса, електросамокати тощо. Усі вони – теж учасники дорожнього руху. Вони розвивають швидкість до 25-30 кілометрів за годину, тому не зайвим буде заздалегідь підготуватися перед виїздом на дорогу.

Візьміть та раз і назавжди вивчіть правила дорожнього руху, незалежно від того – пішохід ви, велосипедист чи водій. Навчайте правилам своїх дітей змалечку! Дбайте про власну безпеку та безпеку оточуючих. Можливостей ознайомитися з дорожніми правилами наразі вдосталь – Інтернет, велошколи, освітні програми.

Джерело: ranok.ictv.ua

Recent Posts

Коли використовувати круїз-контроль в автомобілі може бути небезпечно

Круїз-контроль - це важлива функція, яка може забезпечити комфорт і безпеку під час довгих поїздок.…

02.05.2024

Як виявити знос гальмівних колодок: 3 простих способи для водіїв

Знос гальмівних колодок автомобіля є серйозною, але неминучою проблемою, яка чекає на кожного автовласника після…

02.05.2024

Заощадите до 20% пального: як обрати “правильні” шини для автомобіля

Вибираючи автомобільні шини, автовласники найчастіше звертають увагу на їхню надійність та ефективність. Перш за все,…

02.05.2024

9 прихованих функцій автомобілів, про які не здогадуються багато водіїв

Еволюція автомобілів в останні десятиліття рухається настільки величезними темпами, що автомобілісти іноді просто не встигають…

02.05.2024

Готуйтеся витратитися на ремонт: 4 помилки водіїв, які “вбивають” двигун

Двигун є найважливішим елементом автомобіля, ремонт якого може обійтися автовласникові в цілий статок. У зв'язку…

02.05.2024

Купив права в інтернеті: що загрожує водіям із фальшивими документами в Україні

Останніми роками в Україні почастішали випадки використання водіями механічних транспортних засобів підроблених документів. Причому, багато…

02.05.2024