Статьи

Вбиті війною автомобілі: що робити, як фіксувати та вимагати компенсації

Зважаючи на значну кількість пошкоджених будинків та автомобілів в Україні, фіксувати знищені машини зараз складно. До того ж у поліції у пріоритеті фіксація найтяжчих злочинів. Проте адвокат радить набрати 102, щоби переконатися в тому, що поліція не зможе приїхати.

Якщо ж ні, адвокат Роман Симутін пропонує скористатися подальшим алгоритмом дій.

«Передусім слід підготувати заяву на ім’я начальника поліції про знищення вашого авто. У заяві – вказати адресу місцезнаходження автомобіля, дату, час та відомі вам обставини знищення машини, – зазначає адвокат. — Включити до заяви копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та фото або відео спаленої машини. Фото та відео зробити з прив’язкою до місцевості, будинків, вулиць та будь-яких постійних орієнтирів. Тобто зробити не одне фото, а кілька різнопланових із деталізацією пошкоджень.

Прийти до відділу поліції та зареєструвати заяву. Якщо немає можливості потрапити до відділення поліції, надішліть заяву цінним поштовим листом з описом вкладення та повідомленням про вручення поштового відправлення. В описі обов’язково слід вказати назви документів і предметів, які надсилаються. Тобто заяву про знищення авто, фотографії, DVD-диск або флеш-носій із відеозаписом. Обов’язково зберігайте чек про надсилання та опис вкладення зі штампом пошти. Коли ваше поштове відправлення отримають у поліції, на вашу адресу прийде повідомлення про вручення поштового відправлення. Після отримання вашої заяви є шанс, що слідчий виїде на місце та огляне знищений автомобіль. Якщо ніхто не виїде, ви вже зафіксували факт і належним чином подали заяву про знищення авто.

Швидше за все, після закінчення бойових дій усі подібні заяви надішлють до СБУ за ст. 438 КК «Порушення законів та звичаїв війни».

Звернення до поліції, за словами адвоката, також необхідне для страхової. Довідка про відкриття провадження за фактом знищення автомобіля необхідна, якщо у договорі страхування передбачено випадок воєнного стану. Отже відшкодування виплатять.

«Якщо авто не застраховане, поки законодавчого механізму відшкодування за такі машини власникам немає, немає навіть проекту закону, — пояснює адвокат. — Якщо авто викрали, алгоритм дій фактично ідентичний, тільки в заяві слід вказати (якщо вам відомо) обставини, за яких викрали авто».

Recent Posts

ЄС вимагає від України підняти ціни на бензин і дизель: наскільки подорожчає пальне

Нова директива Європейського Союзу про підвищення мінімальних ставок на автомобільне паливо зобов'язує Україну, як кандидата…

19.05.2024

ТОП-5 машин з пробігом, які українці привозять зі США

Останніми роками в Україні зріс попит на вживані автомобілі зі США. Незважаючи на війну і…

19.05.2024

Як поліцейські розпізнають брехню водія: назвали 7 явних ознак

Зупинка автомобіля поліцією - це завжди стрес, але деякі водії при цьому намагаються обдурити патрульних,…

19.05.2024

Штрафують і відбирають права за “неправильні” фари: хто під загрозою

Кожен автомобіліст самостійно підлаштовує свою машину під власний комфорт. Не є винятком і автомобільні фари,…

19.05.2024

Діагностика машини за допомогою смартфона: механік розкрив водіям маловідомий секрет

Іноді власники сучасних автомобілів стикаються з активацією індикатора "Check Engine" на приладовій панелі і просто…

19.05.2024

Як не потрапити в поле зору поліції: 5 ознак, які привертають увагу патрульних

Мало хто з водіїв в Україні буде радий, якщо його зупинить поліція. Навіть якщо спілкування…

19.05.2024