Статті

Водіям розповіли, як краще захистити автомобіль від угону

Існують чіткі дії, які можуть вберегти автомобіль від викрадення. Експерти з автобезпеки Benish GPS діляться рекомендаціями, що для цього автовласнику потрібно зробити. А для початку давайте розберемося з усім арсеналом засобів охорони авто.

Механічні засоби проти викрадення

Якщо власник ставить собі за мету ускладнити проникнення в салон машини, то механічні протиугінні системи виконають це завдання. Спектр товарів від викрадення на авторинку досить широкий, але найбільше мають попит:

– Замки капота
– Металеві блокувальники селектора коробки перемикання передач
– Засоби блокування рульового валу
– Замки діагностичного роз’єму
– Блокувальник педалі гальма
– Сейф захисту ЕБУ
– Захист дверного замка

Механічні блокувальники неможливо відключити на відстані, а злочинцеві доведеться витратити певний час, щоби демонтувати такі системи. Якщо ще й спрацює звукова сигналізація, це дуже ускладнить процес викрадення.

Безперечно, є викрадачі, які спеціалізуються на механічних блокаторах, тому така перешкода незначна для них. Як правило, механічні протиугінні засоби купуються та встановлюються як додаток до штатного іммобілайзера або сторонньої автомобільної сигналізації, підвищуючи ефективність захисту автомобіля.

Електронні системи захисту

Електронні протиугінні системи розраховані на те, щоб повністю знерухомити авто. Принцип дії найпопулярніших іммобілайзерів полягає в розриві електричного ланцюга в конкретних місцях. Таким чином, запуск двигуна буквально блокується засобом проти викрадення. Тобто навіть при проникненні викрадача в салон авто він просто не зможе нікуди поїхати.

Існують іммобілайзери, принцип роботи яких дещо відрізняється. Наприклад, вони передбачають, що авто все-таки зрушить з місця навіть при спробі несанкціонованого запуску двигуна. А ось через деякий час рух буде повністю паралізований. Це може просто приголомшити недосвідченого викрадача, адже спрацьовує ефект несподіванки.

Такий захист машини від викрадення здається ідеальним. У більшості автомобілів навіть встановлені штатні іммобілайзери, що вводить багатьох автовласників в оману про те, що з цими авто нічого не станеться. Однак на практиці злочинці, які спеціалізуються на угонах, давно знайомі зі штатними системами, тому легко впораються з ними. З такою проблемою стикаються не тільки власники бюджетних машин, а автомобілів преміум-класу.

Телематичні рішення

Охоронні системи з використанням GPS- та GSM-модулів вже стали популярними серед автовласників. Вони мають попит, оскільки дають можливість повністю контролювати транспортний засіб. Усі сповіщення про стан автомобіля та його місцезнаходження надходять миттєво прямо на смартфон.

Багато виробників пропонують в якості додаткової комплектації датчики, які здатні:

– контролювати увімкнення/вимкнення запалювання;
– моніторити відкриття дверей, капота, багажника;
– фіксувати найменші удари по кузову машини та колесам;
– попереджати про його нахили та спроби завантажити на евакуатор;
– фіксувати розбиття скла;
– повідомляти про рух усередині салону;
– контролювати спрацювання штатної сигналізації.

Це не весь перелік можливостей телематичних систем. Зазвичай, повний спектр функцій підбирається з урахуванням потреб автовласника.

Комплексний та індивідуальний підхід

Комплексне використання механічних та електронних систем надає значно більше впевненості у безпеці автомобіля.

Найкращий підхід – це використання якісної супутникової системи у поєднанні з механічними елементами захисту. Ідеальний варіант – цілодобова підтримка експертів з безпеки та допомога при спробі викрадення.

Усі ці пристрої компенсують недоліки один одного. У той час, коли викрадач спробує позбавитися механічних замків, власник миттєво зреагує за допомогою повідомлень про небезпечну ситуацію. Якщо викрадач захоче заглушити канал зв’язку, все одно блокування стартера, паливної помпи або інших вузлів та агрегатів не дасть машині зрушити з місця.

Реальна безперечна перевага комплексного підходу при виборі захисту – індивідуальність рішення. Таким чином, власник отримує абсолютно персональний набір захисту свого автомобіля. Це чітко корелює зі складністю викрадення, адже злочинцеві дуже важко та практично неможливо передбачити всі аспекти.

Але тут є нюанси. Усі зусилля захисту авто від викрадення можуть бути марні, якщо установка буде виконана некоректно. Дуже доцільно проконсультуватися з фахівцями перед тим, як обрати систему захисту, а також довірити встановлення професіоналам. Ще один мінус цього методу – дороговизна. За послуги цілодобового стеження потрібно платити абонплату.

Recent Posts

Помилки під час заміни свічок запалювання, які вбивають двигун автомобіля

Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…

22.11.2024

Гідравлічний vs механічний домкрат: який обрати для автомобіля

Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…

22.11.2024

Як розпізнати неякісний бензин: поради для автомобілістів

На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…

22.11.2024

Що робити, якщо пробив колесо на автомобілі, а запаски немає: поради для водіїв

Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…

22.11.2024

Коли краще не заряджати смартфон через прикурювач в автомобілі

Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…

22.11.2024

Як заощадити 2000 гривень на заправці автомобіля: експерт дав водіям просту пораду

В умовах зростання цін на автомобільне паливо, а також нестабільної фінансової ситуації в країні питання…

22.11.2024