Експерти Інституту досліджень авторинку визначили, що відбувалося на ринку у 2022 році та склали прогноз на наступний рік.
Аналітики Інституту кажуть, що прогнозований об’єм ринку до кінця поточного року складатиме близько понад 1,1 мільйона угод купівлі-продажу вживаних машин: майже 700 тисяч всередині країни, та понад 400 — імпортних.
На думку експертів, більшість процесів будуть безпосередньо залежати від ситуації на фронті, а як наслідок — від загального стану економіки.
Основні тенденції на українському авторинку у 2023 році:
• Залежно від ситуації з електроенергією в країні, місячний об’єм вторинного авторинку може складати від 50 до 100 тисяч угод купівлі-продажу. У разі, якщо не буде змін податкового законодавства щодо імпорту машин, більшість із них (70-80%) купуватимуть на внутрішньому ринку.
• З-за кордону імпортуватимуть 10-20 тисяч авто в місяць. Зрости ця кількість може виключно у разі зниження ставок митних платежів.
• Основними постачальниками вживаних авто залишаться країни Європейського Союзу.
• Ринок нових автомобілів зростатиме повільніше. Йдеться про 3-5 тисяч нових автомобілів на місяць.
• Під час вибору нового авто українці й надалі надаватимуть перевагу універсальним кросоверам.
Зазначимо, за підсумками 11 місяців 2022 року українці придбали 642,3 тисячі легковиків з пробігом на внутрішньому ринку, ще 378 тисячі привезли вживаними з-за кордону.
Купівля машини з пробігом схожа на гру з непередбачуваним фіналом. Зовні авто може виглядати доглянутим,…
У Японії каршеринг став частиною щоденного життя, але останні дослідження показали дивну тенденцію. Як з'ясувала…
Перехрестя – це місце, де навіть досвідчений водій може схибити. Тут усе вирішують секунди. Один…
Багато водіїв навіть не замислюються, чому на бокових дзеркалах деяких авто видно тонку чорну лінію.…
Якщо щодня паркуєтесь у дворі чи біля супермаркету, ви точно бачили, як двері сусіднього авто…
Багато водіїв лякаються, коли на панелі загоряється червоне коло зі знаком оклику. Зазвичай це сигнал…