Сфера автоінженерії тріщить від новинок. Одні – як футуристичне шоу, інші – на порозі серійного виробництва. Видання SlashGear виділяє найбільш вражаючі з них, які вже змінили або скоро назавжди змінять світ автоіндустрії.
Так, Toyota знову намагається здивувати – обіцяє, що її твердотільна батарея буде легшою на 50% і зможе проїхати до 1200 км. Але дати випуску досі немає. Інженер з акумуляторних систем Олексій каже: «Головна проблема – масштабування. Навіть геніальна ідея може “зависнути” на лабораторному рівні».
Британський стартап Nyobolt запевняє, що їхні батареї заряджаються за 6 хвилин і живуть до 320 000 км. У серію проєкт піде вже наступного року.
А в Швеції готують дороги, які підзаряджатимуть авто в русі. Першу ділянку планують побудувати до 2025 року. Імовірно, заряд йтиме бездротово – прямо в русі.
Інша технологія – повністю повітронезалежні шини від Michelin. Вони вже катають вулицями Сінгапуру під вантажівками DHL. Прокол? Та хоч по цвяхах – конструкція з армованого пластику не боїться гострих об’єктів. Французи обіцяють: легкові авто теж дочекаються.
Ще один хід – авто з «персональністю». BMW тестує кузов, що змінює колір за погодою. А Llumar вже продає плівку, яка самовідновлюється після подряпин – досить трохи тепла, і подряпини зникають.
Китайська BYD взагалі показала суперкар, який танцює. Машина вміє стрибати завдяки гідравлічній підвісці. Практичне застосування? Можна переїхати бордюр або дістатися на трьох колесах.
А от Bertone пішли в екологію: їхній гіперкар GB110 їздить на паливі, зробленому з пластикових відходів. Це не жарти – паливо реально заливається в бак, як бензин.
Усе це – не концепти з виставки, а розробки, які вже виходять за межі лабораторій. Частина з них може змінити наші уявлення про авто буквально за кілька років.
Корозія стає для автомобіля справжнім вироком, який повільно, але впевнено вбиває машину. Рано чи пізно…
Останні роки в Україні були відносно «м’які» зими, тому цьогорічний січень своїми сильними морозами та…
В Україні тема екологічного транспорту перестала бути футуристичною, адже електромобілі дедалі частіше з’являються не лише…
Всі знають, що будь-який автомобільний двигун має свій ресурс. Але багато залежить саме від експлуатації…
Чеський автовиробник Skoda готується до значного перелому в 2026 році у світі електромобілів. Як пише…
Оновлена версія пікапу Toyota Hilux 2026 модельного року була показана на «живих» кадрах. Не дивлячись…