Літня спека змушує багатьох водіїв опускати скло замість того, щоб вмикати кондиціонер. На коротких міських маршрутах це працює, але за містом ситуація інша, звертає увагу Motorbiscuit.
Автомеханік Грем Конвей з британської компанії Select Car Leasing пояснює: на швидкості до 50–60 км/год кондиціонер споживає більше енергії, ніж втрачається через порушення обтічності авто. Але щойно стрілка спідометра перетинає 72 км/год, все змінюється. Повітря, що вривається в салон, створює додатковий лобовий опір, і двигун починає працювати під більшим навантаженням. Це веде до зростання витрати палива, навіть більшого, ніж при використанні кліматичної установки.
Фізика проста: чим вища швидкість, тим більше повітряні потоки «гальмують» автомобіль. Машина тягне за собою турбулентні завихрення, і мотор компенсує втрати потужності додатковими обертами.
Практика показує: на трасі з відкритими вікнами можна їхати до 70 км/год без помітного впливу на витрату палива. Якщо швидкість більша – увімкніть кондиціонер, навіть якщо здається, що він «з’їдає» бензин.
У міських заторах природна вентиляція справді вигідніша, але є нюанс – якість повітря. Коли рівень загазованості високий, економія пального не варта шкоди здоров’ю.
Якщо коротко – відкриті вікна на високих швидкостях обходяться дорожче, ніж здається на перший погляд.
У Києві змінили умови часткової компенсації вартості авто для Захисників і Захисниць з інвалідністю I–II…
Керівник BMW M Франк ван Міль пояснив, чому механічна КПП стає дедалі менш життєздатною: обмеження…
Лютий–березень — сезон ям після морозів. Пояснюємо, які вузли підвіски та коліс перевірити першими, які…
У 2026 році автоцивілка в Україні фактично перейшла в повністю електронний формат — юридично важливий…
Добірка 5 дизельних кросоверів, які мають реальний потенціал дійти до 500 000 км без капремонту…
Три ситуації, коли у водія є лише 10 днів на звернення до сервісного центру МВС:…