Гальмівна система – це не дрібниця. Від її стану залежить безпека кожного виїзду. Але є звички, які безжально скорочують життя колодок і дисків. Майстри сервісів бачать це щодня і називають виданню «Твоя МАШИНА» три головні помилки.
Перша – різке пізнє гальмування. Водій тягне до останнього, а потім б’є по педалі. Міські затори тільки підсилюють таку поведінку. У результаті колодки стираються швидше, ніж закладено виробником. Інженер столичного СТО Микола пояснює:
«Коли машина мчить на 80 км/год і водій гальмує за кілька метрів до світлофора, тиск на систему у рази вищий, ніж при плавному уповільненні. До того ж зростає ризик аварії».
Друга звичка – постійна їзда на високій швидкості. Чим вища швидкість, тим більше енергії треба погасити. Колодки перегріваються, диски деформуються, а водій отримує рахунок на ремонт у кілька тисяч гривень. Кирило, автослюсар з Харкова, наводить приклад:
«Диски бюджетного седана можна зіпсувати за один сезон, якщо їздити трасою під 130 і різко гальмувати».
Третій ворог гальм – перевантаження авто. Багажник, забитий будматеріалами, або поїздка з чотирма пасажирами й речами в багажнику додають сотні кілограмів. Гальма працюють на межі. Колодки стираються швидше, а диски перегріваються навіть при звичайному русі містом. Виробники завжди вказують допустиме навантаження – і це не цифра «для галочки».
Висновок простий: гальма служать довше, якщо почати думати наперед, гальмувати плавно, тримати адекватну швидкість і не тягати зайвий вантаж. Інакше вартість ремонту швидко перевищить економію часу.
Перехрестя – це місце, де навіть досвідчений водій може схибити. Тут усе вирішують секунди. Один…
Багато водіїв навіть не замислюються, чому на бокових дзеркалах деяких авто видно тонку чорну лінію.…
Якщо щодня паркуєтесь у дворі чи біля супермаркету, ви точно бачили, як двері сусіднього авто…
Багато водіїв лякаються, коли на панелі загоряється червоне коло зі знаком оклику. Зазвичай це сигнал…
Багато водіїв намагаються рідше заїжджати на АЗС, заправляючи бак «до відмови». Та, за словами автомеханіків,…
Автомобіль – це не гаджет. Тут усе має працювати інтуїтивно, без роздумів. Але деякі виробники…