Осінь – сезон, коли водії згадують про шини, але часто запізно. Американський механік і блогер Скотті Кілмер, який ремонтує авто понад пів століття, у себе на YouTube наголошує: перевірка гуми займає 30 секунд, а рятує життя.
«Багато людей думають, що якщо колеса ще чорні – все гаразд. Але глибина протектора – це не жарт. Менше 1,6 міліметра – і ви вже граєтесь із гальмівним шляхом», – говорить Кілмер у своєму ролику.
За його словами, зношена гума втрачає зчеплення на мокрому асфальті, а при швидкості понад 90 км/год машина просто «пливе». Це аквапланування – коли шина не прорізає воду, а ковзає по ній, як по льоду.
Достатньо взяти монету і перевірити, чи протектор не нижчий за межу. Якщо малюнок стерся – замінюйте комплект.
«Кожен другий автомобіль, який до мене приїжджає восени, має «лису» гуму. Люди економлять, а потім дивуються, чому їх розвернуло на повороті», – додає він.
Механіки радять також оглянути тиск у шинах. При холоді він падає, і навіть невеликий недонадув збільшує гальмівний шлях на кілька метрів. Це може стати фатальним на мокрій дорозі.
Український автомайстер Олег Р. з Дніпра підтверджує:
«Після дощу асфальт стає, як мило. Якщо протектор стертий або колеса спущені – машина не слухається. Досить однієї секунди, щоб втратити контроль».
Ще одна порада від Кілмера – не чіпати телефон за кермом. Він бачив десятки аварій через коротке повідомлення. «Немає жодного дзвінка, важливішого за життя», – підсумував механік.
Mercedes-Benz асоціюється з класикою, але в історії бренду були експерименти, які ламають стереотипи: хетчбек 190E,…
У 2025 році українці замовили понад 20,5 тис. комплектів індивідуальних номерів — на третину більше,…
У райцентрах і селах водії скутерів, мопедів і мототехніки часто їздять без реєстрації та потрібної…
Ці дизельні двигуни заслужили репутацію «вічних»: прості конструкції, мінімум слабких місць і ресурс до 500…
Корозія стає для автомобіля справжнім вироком, який повільно, але впевнено вбиває машину. Рано чи пізно…
Останні роки в Україні були відносно «м’які» зими, тому цьогорічний січень своїми сильними морозами та…