Бензинова лихоманка в Україні: як скоротити витрати на пальне

Експерти радять переходити з бензину на газ, рідше їздити по супермаркетах і ринках, але купувати більше і користуватися громадським транспортом

В українців – нова печаль і турбота. Ціни на бензин в країні злетіли вище за психологічну позначку в 30 грн за літр, і це змушує народ шукати способи на ньому заощадити. Максимальна ціна за літр ходового А-95 вже досягла 32 грн! Як змінилася його вартість за останні 7 років, див. інфографіку. “Сегодня” опитала експертів, щоб скласти найдієвіші поради, як скоротити витрати на пального.

Що буде

Нагадаємо, за останній місяць бензин А-95 додав у ціні 1,4 грн, або 5%, середня вартість по країні – майже 30 грн. Економіст Олександр Охріменко підрахував, що паливна складова в ціні різних товарів становить від 5% до 50%.

Найбільша – на пасажирському автотранспорті – в автобусах на міжобласних і зарубіжних маршрутах витрати на бензин і дизпаливо доходять до половини вартості квитка, в маршрутках – до 30%. У таксі, що працюють на бензині, частка палива в собівартості кілометра пробігу доходить до 40% (2,5-3 грн), що працюють на зрідженому (LPG) газі – до 20% (1,3-1,5 грн). У ціні продуктів частка палива – 5-15%, причому вона максимальна у товарів повсякденного попиту – хліб, молоко, молокопродукти, ковбасні вироби.

Директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко каже, що паливна складова удорожит продукти: наприклад, для буханки хліба плюс 6-8 копійок, для літра молока – до 20 копійок, для кілограма недорогий ковбаси – до 1 грн.

Заощаджуємо

На думку економістів, найочевидніший спосіб скоротити витрати на бензин – відмовитися від нього, перейшовши на LPG-газ. Шлях витратний, так як потрібно спочатку встановити газобалонне обладнання, що обійдеться мінімум в 10 тис. Грн. Але витрати окупляться вже через кілька місяців: ціна проїзду одного кілометра на малолітражки (наприклад, Lanos) знизиться з 3 до 1,5 грн, навіть якщо їздити нечасто.

“Бізнес-структури почнуть масово переводити бензинові вантажівки на газ, щоб скоротити витрати, але продукти в роздробі від цього навряд чи подешевшають, – вважає Охріменко. – Також оптимізують логістику перевезень, можливо, зросте частка товарів постійного попиту (насамперед хліб, молоко) , що закуповуються у найближчих виробників. Тут багато залежить від оптових цін, якщо товар знаходиться далі, але коштує дешевше, його привезуть “.

Директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко радить задуматися про електромобіль, які з 2018 року подешевшали більш ніж на 20% у зв’язку зі скасуванням ПДВ і акцизу на їх ввезення. До цього найдешевший електромобіль коштував 10 тис. Доларів.

“Економія складе 2000 доларів, на експлуатації можна зберегти ще до 3000 доларів в рік”, – підрахував Назаренко.

Головна стаття економії – зарядити акумулятор – коштує близько 70 грн (на 150 км пробігу), в той час як 20-літрова каністра бензину (на 150-200 км) коштує 600 грн.

Тим, хто використовує традиційні авто, Дорошенко радить рідше їздити за покупками в супермаркети і купувати там побільше продуктів тривалого зберігання, це збереже паливо. Також він прогнозує, що люди стануть рідше їздити за місто на автобусах, а частіше – на електричках, а по місту пересядуть з маршруток на громадський транспорт.

Експерти паливного ринку прогнозують, що бензин буде ще дорожчати.

“Причини дві – зростання цін на нафту в світі до $ 70 за барель і здешевлення гривні, так як більше 80% пального Україна імпортує, – говорить директор спецпроектів НТЦ” Психея “Геннадій Рябцев. – Ціни можуть піднятися до кінця місяця ще на 50-60 копійок за літр марки А-95 (вище 30 грн / л). Більше нафту дорожчати навряд чи буде, тому все залежить від курсу гривні, адже кожні 10 копійок її ослаблення долара піднімають ціну літра бензину на 8 копійок “.

Згоден з колегою, що зростання цін на паливо продовжиться і в лютому, і аналітик консалтингової групи “А-95” Артем Куюн.

“А ось скраплений газ (середня ціна 13 грн / л) поки дорожчати не повинен”, – розповів нам Куюн.

Recent Posts

П’ять несподівано ненадійних популярних кросоверів, яких краще уникати

Чимало кросоверів на ринку вважаються доволі надійними і довговічними, проте деякі їхні версії виявляються напрочуд…

23.11.2024

Найшвидші автомобілі: ТОП-10 моделей вартістю до 2 000 0000 гривень

Якщо ми говоримо про найшвидші авто, мова, найімовірніше, йде про дорогі моделі, ціною в сотні…

23.11.2024

Чи можна заливати масло в гарячий двигун, і коли краще проводити його заміну

Обслуговування автомобіля вимагає не тільки уваги до деталей, а й дотримання певних правил, які безпосередньо…

23.11.2024

Розкішні повнорозмірні седани: ТОП-10 моделей, що коштують дешевше за середню ціну нового авто

Купівля автомобіля класу люкс не завжди пов'язана з багатомільйонними витратами. Деякі моделі, як з'ясувалося, можна…

23.11.2024

Шість міфів про кросовери та позашляховики, про які час забути

Сегмент SUV (позашляховики і кросовери) почав активно набирати популярність у 1980-х роках і відтоді набуває…

23.11.2024

Альтернатива Tesla: десять найкращих електромобілів просто зараз

Колись американська компанія Tesla зробила революцію у сфері розробки та виробництва електричних автомобілів. Однак останніми…

23.11.2024