Українцям буде простіше дізнатися, де поліція встановлює фоторадари

Польські розробники мобільного додатку для водіїв — Yanosik, розширюють його кордони. Цього разу в межах досяжності програми стали майже всі країни Європи, повідомляє Автотема.

Водії, що збираються в подорож країнами Старого Континенту будуть інформовані про стаціонарні фоторадари, що реєструють швидкість і проїзд на червоне світло. Додатково спеціалісти цієї системи приготували інформаційний звіт. Німеччина, Бельгія, Велика Британія чи Польща? В якій країні аж кишить фоторадарами?

Після дебюту мобільного додатку Yanosik в Польщі та Литві, творці програми в минулому році розширили сферу діяльності системи на наступні країни: Чехію і Словаччину. Зараз до числа країн, в яких Yanosik інформує про фоторадари приєдналися майже всі країни Європи: Бельгія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Нідерланди, Швейцарія, Австрія, Норвегія, Швеція, Латвія, Естонія, Словенія, Греція, Фінляндія, Угорщина, Іспанія, Румунія, Болгарія, Сербія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Португалія, Білорусь та Україна. Це означає, що водії з Польщі, які виїжджатимуть на відпочинок чи канікули зможуть користуватися своїм традиційним комунікатором і навігатором у більшості країн Європи.

Спеціальна новина також і для українських водіїв, оскільки вже в лютому 2018 р. компанія впровадила українську мову в інтерфейс додатку. На дане рішення вплинув факт того, що згідно статистики, українці є найчисельнішою групою серед іноземців в сусідній Польщі. Цей факт показує також утвердження дружніх відносин в спільноті водіїв обох країн, а також те, що український ринок інформаційних технологій викликає все більше зацікавлення серед західних компаній.

– Система Yanosik розширилася на понад 27 тисяч стаціонарних приладів з майже цілої Європи, які вимірюють швидкість та проїзд на червоне світло. Це, зрештою тільки початок запланованих робіт в цьому напрямку. Мережа доданих до мобільної аплікації фоторадарів буде постійно оновлюватися, щоб наші користувачі, які подорожують країнами Європи, отримували актуальну інформацію – коментує Давид Качмаровський, Yanosik. – На даний час система інформування про фоторадари в країнах Європи доступна тільки в мобільному додатку, однак в найближчому часі ця інформація з’явиться і для користувачів спеціальних пристроїв Yanosik – додає.

Доступ до таких даних спонукав експертів з Yanosik проаналізувати і приготувати звіт. Які країни Європи є лідерами серед кількості фоторадарів і як на фоні цих країн представлена Україна та сусідня і найпопулярніша серед українців Польща.

З огляду на кількість фоторадарів чемпіоном в Європі виявилася Італія. Там зафіксовано майже 5.9 тис. такого типу пристроїв. Трохи менше, хоч не набагато — 5.5 тис., в Великій Британії, що дає їй друге місце в рейтингу. Сусідня до Польщі Німеччина з результатом близько 3.9 тис. пристроїв також знайшла своє місце серед лідерів в Європі. На високому місці в класифікації розмістилися також Франція (понад 2.5 тис), а ще Швеція, Іспанія, Бельгія і Австрія, де в кожній з них кількість радарів перевищує 1 тис.

– З точки зору кількості камер фотофіксації на дорогах, безумовним лідером є Західна Європа. Значно менше цього типу пристроїв встановлено в Центрально-Східній Європі та на Балканах. Польща серед 29 країн, що взяли участь у аналізі, знаходиться на 12 місці. Порівнюючи нашу країну з піонером Європи в цій області, виявляється що на даний час у Польщі, більше ніж у 12 разів менше камер ніж в Італії. — коментує Давид Качмаровський, Yanosik. – Потрібно також пам’ятати, що ситуація може невдовзі змінитися, оскільки планується розширити мережу камер фотофіксації на сучасні пристрої контролю швидкості і проїзду на червоне світло — додає.

У той же час, серед країн, що пасуть задніх в кількості радарів у Європі, знаходиться Словаччина, де автомобільний рух моніторує всього 13 пристроїв такого типу. Небагато також знаходиться в Латвії, а саме 21, дещо більше в Боснії і Герцеговині (52 фоторадари), Хорватії (57 фоторадарів) а також на даний час в Україні (59 камер фотофіксації). Варто також додати, що згідно інформації директора департаменту комунікацій МВС України Артема Шевченка, у 2018 році в Україні має бути встановлено приблизно 4000 камер фотофіксації дорожнього руху. До цього факту вже готуються розробники Yanosik і ця інформація також буде присутня в програмі, що зробить її надзвичайно актуальною і на українських дорогах.

Спеціалісти компанії Yanosik взяли під увагу також площу країн Європи і показали, яка кількість радарів припадає на 1000 ки2. Таким чином був створений індикатор, що відображає щільність такого обладнання в кожній з країн.

В джунглях фоторадарів

Беручи до уваги площу країн Європи відбулася зміна займаних місць в рейтингу. В цьому випадку, найчастіше можуть зустріти камери водії, що подорожують по дорогах Бельгії. Там на 1000 ки2 припадає 38 штук. Друге місце зайняла Великобританія — близько 22 на 1000 ки2. Наступне третє місце зайняла Італія із близько 20 фоторадарами на 1000 ки2. Найменше, в перерахунку на площу відповідно встановлено в Україні, а також Словаччині, Латвії, Білорусі і Португалії. Польща розмістилася в половині рейтингу, де на 1000 ки2 в середньому припадає 1.5 фоторадара.

– Водії, що вирушають подорожувати Європою, повинні перш за все, попередньо ознайомитися з діючими там правилами дорожнього руху для кожної з відвідуваних держав. Потрібно також мати на увазі, що не у всіх країнах дозволено користуватися пристроями, що інформують про фоторадари –коментує Давид Качмаровський, Yanosik.

Recent Posts

Майбутнє за кермом: п’ять неіснуючих автомобільних функцій, які змінять світ

Сучасні автомобілі буквально напхані найрізноманітнішими технологіями, які покликані зробити процес поїздки комфортнішим, простішим і безпечнішим,…

11.01.2025

Кращі вживані седани класу люкс: ТОП-10 п’ятирічних моделей для купівлі прямо зараз

Якщо ви мрієте про купівлю люксового седана, але не можете дозволити собі придбання нової моделі,…

11.01.2025

Чому сьогодні вигідніше купити трирічний гібрид, ніж нове авто

Бензинові та дизельні автомобілі поступово відходять у минуле, поступаючись гібридам і електрокарам. Проте, на українському…

11.01.2025

Коли не варто купувати автомобіль: найгірші періоди для угод у 2025 році

Вигідна купівля автомобіля - це свого роду мистецтво. З огляду на високі ціни на машини…

11.01.2025

Кращі кросовери: ТОП-10 моделей на будь-який бюджет у 2025 році

Сьогодні кросовери домінують на автомобільному ринку, як в Україні, так і в усьому світі. Їх…

11.01.2025

П’ять помилок водіїв, які «вбивають» генератор в автомобілі

Справний генератор вкрай важливий для нормальної роботи автомобіля. Його ремонт або заміна можуть обійтися в…

11.01.2025