Новости

В Україні хочуть внести зміни до ПДР

У Кабінеті міністрів України був зареєстрований проект постанови про внесення змін до Правил дорожнього руху (ПДР).

Документ передбачає запровадження заборони на експлуатацію транспорту, якщо у проміжку з 1 жовтня по 31 березня на ньому встановлено літні шини.

У Міністерстві внутрішніх справ пропонують стягувати штраф з водіїв за їзду на літніх шинах в зимовий період. Його розмір становить 340 грн, проте при повторному порушенні сума може бути суттєво збільшена. Також визначення отримали терміни “літня шина”, “шина зимова”, “шина всесезонна”.

Крім того, документ містить вимогу, щоб на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами були включені денні ходові вогні. Цієї норми слід дотримуватися незалежно від пори року. В даний час ця вимога відноситься лише до періоду з 1 жовтня до 31 березня.

Recent Posts

Дива німецького автопрому: 7 найнезвичайніших Mercedes, які колись існували

Mercedes-Benz асоціюється з класикою, але в історії бренду були експерименти, які ламають стереотипи: хетчбек 190E,…

14.01.2026

«ЗЛЮКА», «ШАНОВНА», «МУРЧІК»: найкумедніші індивідуальні номери на авто, які замовляли у 2025-му

У 2025 році українці замовили понад 20,5 тис. комплектів індивідуальних номерів — на третину більше,…

14.01.2026

Українським водіям у селах і райцентрах загрожують штрафи в десятки тисяч гривень: за що карають

У райцентрах і селах водії скутерів, мопедів і мототехніки часто їздять без реєстрації та потрібної…

14.01.2026

Топ-7 «вічних» дизельних двигунів

Ці дизельні двигуни заслужили репутацію «вічних»: прості конструкції, мінімум слабких місць і ресурс до 500…

13.01.2026

Стійкість до корозії: авто яких марок швидко іржавіють

Корозія стає для автомобіля справжнім вироком, який повільно, але впевнено вбиває машину. Рано чи пізно…

13.01.2026

В два заходи: як правильно заводити машину взимку, щоб не нашкодити двигуну

Останні роки в Україні були відносно «м’які» зими, тому цьогорічний січень своїми сильними морозами та…

12.01.2026