У Верховній Раді було ухвалено законопроект про внесення змін до законів України «Про Національну поліцію» та «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України» з метою оптимізації діяльності поліції, у тому числі під час дії режиму воєнного стану. Законопроект передбачає, зокрема, такі зміни.
У поліцейських з’явилася нова підстава для зупинки ТЗ
Поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі, якщо є інформація, що свідчить про те, що водій або пасажир транспортного засобу є особою, яка самовільно залишила місце для утримання військовополонених.
З’явилися нові підстави для подання поліцейському документів
Поліцейський має право вимагати в особи пред’явлення ним документів, що засвідчують особу, якщо особа володіє зовнішніми ознаками, схожими на зовнішні ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи, або якщо самовільно залишила місце для утримання військовополонених.
Поліцейський має право відбивати напад та застосовувати зброю
У разі необхідності відбиття нападу, що загрожує життю або здоров’ю поліцейського або іншої особи, а також усунення небезпеки у стані крайньої необхідності або затримання особи, яка вчинила правопорушення та/або чинила опір поліцейському, поліцейський має право використовувати підручні засоби. Поліцейський має право застосовувати зброю та спецзасоби щодо осіб, які беруть участь у збройній агресії проти України.
Законопроект було передано на підпис Президенту.
Купуючи новий автомобіль, варто рахувати не лише його ціну в автосалоні. Через кілька років машину…
В Україні планують посилити контроль за водіями, які систематично порушують правила дорожнього руху. Окрім нових…
З 20 серпня 2026 року на дорогах України почнуть працювати 50 нових комплексів автоматичної фіксації…
На вторинному ринку приваблива ціна автомобіля далеко не завжди означає вигідну покупку. Машина, яка коштує…
Кросовери залишаються беззаперечними фаворитами українців не лише серед нових автомобілів, а й на ринку імпорту…
Купуючи автомобіль, багато водіїв звертають увагу лише на його ціну. Проте вже через кілька місяців…