У Дніпрі в автомузеї «Машини часу» презентували унікальний ЗАЗ «Перспектива» 1976 року. Раритетний автомобіль пройшов реставрацію та став частиною нової виставки до Дня Незалежності України.
ЗАЗ-1102 «Перспектива» — експериментальна модель, яка створювалася на зміну «Запорожцю». Роботи над проєктом розпочали у 1973 році і для свого часу він був справді передовим. За прикладом іноземних аналогів Audi 50 і Ford Fiesta його зробили передньомоторним та передньопривідним.
Дводверне купе ЗАЗ за габаритами можна порівняти із «Запорожцем». Авто сягає 3,7 м завдовжки, 1,54 м завширшки і 1,37 м заввишки, а маса — всього 700 кг.
У конструкції використано багато вузлів та агрегатів ВАЗ-2101. Саме цей прототип оснащений двигуном Renault і коробкою передач Audi, але для серійної моделі готували двигун Мелітопольського заводу.
Загалом побудували лише три прототипи ЗАЗ «Перспектива». У СРСР модель вважали надто інноваційною, не дозволили її випускати і наказали далі збирати «Запорожці». Проте проєкт передньомоторного ЗАЗ продовжили розвивати і згодом він еволюціонував до «Таврії», яка зберегла позначення ЗАЗ-1102.
Два із трьох ЗАЗ «Перспектива» порізали на метал, але один автомобіль залишився у випробувача Запорізького автозаводу Іван Кошкін. Він зберігав машину у своєму гаражі та практично не їздив на ній.
Два роки тому унікальний ЗАЗ виявили та передали до музею «Машини часу». Попри війну, його все ж таки вирішили відреставрувати.
У більшості машин сьогодні можна знайти все – від зарядок до аптечок. Але якщо побачите…
Українські водії з досвідом добре знають старий спосіб зимового прогріву авто – шматок картону під…
Купівля машини з пробігом схожа на гру з непередбачуваним фіналом. Зовні авто може виглядати доглянутим,…
У Японії каршеринг став частиною щоденного життя, але останні дослідження показали дивну тенденцію. Як з'ясувала…
Перехрестя – це місце, де навіть досвідчений водій може схибити. Тут усе вирішують секунди. Один…
Багато водіїв навіть не замислюються, чому на бокових дзеркалах деяких авто видно тонку чорну лінію.…