До кінця поточного року водії зобов’язані пройти обов’язковий техогляд, правила якого нещодавно були змінені. В іншому випадку, їм загрожує штраф, який обходиться дорожче, ніж проходження самої процедури. Про це повідомив начальник управління взаємодії із суб’єктами обов’язкового технічного контролю Головного сервісного центру МВС, Віталій Фіклістов, під час телевізійного ефіру національного телемарафону “Єдині новини”.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів, починаючи з 19 травня, якість процедури обов’язкового технічного контролю автомобілів буде поліпшена з метою уникнення руху та експлуатації технічно несправних транспортних засобів.
“Після проведення перевірки технічного стану автомобіля, суб’єкт господарювання складатиме електронний протокол, інформація з якого буде внесена до Єдиного державного реєстру транспортних засобів. Впровадження електронного протоколу знизить рівень фальсифікації навіть до нуля”, – зауважив Фіклістов.
Обов’язковий технічний контроль повинні пройти такі категорії автомобілів, які рухаються по магістральних дорогах:
– Великі вантажні автомобілі, яким понад рік – один раз на рік;
– Автобуси, яким користуються понад два роки – один раз на півроку;
– Вантажопасажирські машини до 3,5 тонн, яким понад два роки – один раз на два роки;
– Легкові автомобілі для роботи в таксі, які старше двох років – один раз на рік;
– Колісні трактори, якими користуються понад два роки – один раз на два роки;
– Спеціалізований автотранспорт (транспорт для усунення аварій та прибирання, автокрани, пожежні автомобілі, автомобільні вежі, сміттєвози, технічна та медична допомога) – один раз на рік;
– Колісно-транспортні засоби, що використовуються для транспортування небезпечних, токсичних і легкозаймистих вантажів – один раз на рік з дня виготовлення ТЗ і потім кожні півроку.
У разі пропуску строку обов’язкового технічного контролю, цим категоріям автомобілів загрожують наступні штрафи:
– За прострочений техогляд – 3400 грн;
– У випадку повторного порушення – 17 000 грн;
– У разі порушення технічного контролю з боку посадових осіб – до 34 000 грн.
Проходження технічного контролю обійдеться значно дешевше:
– Легкові автомобілі – від 1,120 грн;
– Автобуси з масою понад 5 тонн – від 1,340 грн;
– Вантажні автомобілі з масою понад 12 тонн – від 1,440 грн;
– Причепи – від 1,120 до 1,320 грн, в залежності від ваги.
Вартість пального та електроенергії в Україні залишається високою, а регулярні витрати на заправку або підзарядку…
У різних країнах світу існують незвичні та часом курйозні правила дорожнього руху, порушення яких може…
Якщо ви плануєте купівлю вживаного авто, обережність — ваш головний союзник. Деякі машини хоч і…
В Україні діють чіткі вимоги щодо обов’язкових предметів, які повинні бути в кожному автомобілі. Водії,…
На основі відгуків автомобільних експертів та власників кросоверів в усьому світі, Твоя МАШИНА склала рейтинг…
Дізнайтеся, як вибір колонки на АЗС може вплинути на стан вашого авто та як уникнути…