Керівник Національної поліції Києва Андрій Крищенко розповів про ситуацію зі запуском системи автоматичної відеофіксації порушень на дорогах.
Фізично камери на вулицях Києва з’явилися з 2017 року. Загалом їх у місті до 10 тисяч (разом з тими, які встановлені у парках, публічних закладах і т.д.).
Про це Крищенко розповів у інтерв’ю виданню “Лівий берег”, повідомляє Вечірній Київ.
Закон про відеофіксацію правопорушень на дорогах ухвалений парламентом і підписаний президентом в 2015 році. Тоді ж були внесені зміни до Кодексу про адміністративні порушення, які й узаконюють автоматичну фіксацію порушень водіїв. Однак процес загальмувався на рівні Уряду, який мав розробити підзаконні акти за алгоритмом роботи цієї системи.
“Коли почне працювати закон, тоді і буде”, – оцінив ситуацію із запровадженням відеофіксації Крищенко.
Вимоги до вимірювачів швидкості руху встановлені відповідним технічним регламентом, який Кабмін затвердив ще в 2016 році. Однак його ще планують доповнити через залучення нових моделей відеокамер.
“Скажу інше: ми налаштували на автоматичну фіксацію одну з камер в одному місці для двох видів правопорушень – проїзд на червоне світло і розворот через подвійну суцільну. І за місяць зареєстрували понад 70 тисяч порушень. На одній камері! Давайте тепер помножимо цю цифру на розмір штрафів – 250 і 510 гривень … і отримаємо цифру, яку недоотримав бюджет”, – додав він.
У липні 2026 року український ринок поповнився 6,8 тис. вживаних легковиків віком до п’яти років,…
Топ моторних олив 15W‑40 Aral для вантажних автомобілів: надійність у будь-яких умовах Моторні оливи 15W-40…
Купуючи новий автомобіль, варто рахувати не лише його ціну в автосалоні. Через кілька років машину…
В Україні планують посилити контроль за водіями, які систематично порушують правила дорожнього руху. Окрім нових…
З 20 серпня 2026 року на дорогах України почнуть працювати 50 нових комплексів автоматичної фіксації…
На вторинному ринку приваблива ціна автомобіля далеко не завжди означає вигідну покупку. Машина, яка коштує…