Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вивчає можливість заборонити прокладання нових швидкісних трас (доріг 1-ї категорії – з 4-ма і більше смугами руху) через населені пункти шляхом зміни державних будівельних норм.
Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, пише УНІАН.
«В Україні досі є нормальною практика, коли через місто, або навіть маленьке село, проходить велика швидкісна траса. Хоча це значне питання для безпеки жителів, які проживають в таких населених пунктах, для їхнього комфорту – через постійний шум і вібрації, для екологічної ситуації – через вихлопи від інтенсивного руху авто. Ми зараз продовжуємо оновлювати державні будівельні норми з проектування доріг, і зараз є пропозиція, яку ми розглядаємо, – заборонити проектувати нові високошвидкісні траси та інші швидкісні дороги через населені пункти. Це дороги 1-ї категорії, тобто з 4-ма і більше смугами руху», – написав Парцхаладзе.
Він зазначив, що важливо запозичити позитивний європейський досвід у проектуванні та будівництві доріг для підвищення їх безпеки та комфорту для людей.
“З 1 вересня набули чинності оновлені ДБН із проектування вулиць і доріг у населених пунктах, у яких ми ввели ряд принципових змін для правильної організації та безпеки руху – наприклад, це обов’язкове створення смуг для громадського транспорту і велосипедного руху, острівців безпеки, захист на зупинках транспорту та інші. Це європейський цивілізований досвід, який ми переймаємо», – написав заступник міністра.
Якщо ви шукаєте ідеальне авто для щоденних міських поїздок, вам, найімовірніше, потрібна компактна й економічна…
Якщо ви прямуєте взимку в довгу поїздку, слід подбати про те, щоб у вашому авто…
Компактні седани популярні серед українців, завдяки своїй практичності, економічності та доступності. Але якщо ви хочете…
Мало хто з автомобілістів не хотів би, щоб його автомобіль служив йому вічно. Багато хто…
Середній ресурс сучасного автомобіля - 200 000 - 250 000 кілометрів. Водночас на вторинному ринку…
В Україні все частіше можна побачити автомобілі білого кольору. Такі машини нерідко воліють купувати досвідчені…