Кросовери продовжують зміцнювати свої позиції на українському автомобільному ринку. За підсумками першого півріччя 2026 року саме автомобілі класу SUV стали беззаперечними лідерами продажів, зайнявши 80% ринку нових легкових автомобілів.
Про це повідомляє Укравтопром, оприлюднивши статистику реєстрацій нових автомобілів за перші шість місяців року.
За даними асоціації, з січня по червень українці придбали 26,6 тисячі нових кросоверів, що на 0,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Фактично сьогодні чотири з п’яти нових легкових автомобілів, які купують в Україні, належать саме до сегмента SUV.
На думку редакції, така популярність пояснюється універсальністю кросоверів. Вони поєднують підвищений кліренс, просторий салон, місткий багажник і комфорт, який важливий як для міських поїздок, так і для подорожей українськими дорогами.
Попри стрімкий розвиток електромобілів, найбільший попит серед покупців нових SUV зберігають бензинові версії.
Структура продажів виглядає так:
Висока частка гібридів свідчить про те, що українські водії дедалі частіше шукають компроміс між економічністю та великим запасом ходу.
За результатами першого півріччя 2026 року рейтинг виглядає так:
Найближчий переслідувач лідера — Toyota RAV4 — відстає від Renault Duster майже на 900 зареєстрованих автомобілів, що свідчить про впевнене домінування французького кросовера на українському ринку.
Лідерство Renault Duster вже не перший рік виглядає закономірним.
Модель традиційно користується високим попитом завдяки поєднанню доступної ціни, високого кліренсу, простоти конструкції та відносно невисокої вартості експлуатації. Для багатьох українських водіїв саме ці фактори залишаються вирішальними під час вибору нового автомобіля.
Редакція звертає увагу ще на одну цікаву тенденцію.
До десятки найпопулярніших моделей увійшли переважно автомобілі японських, корейських та європейських виробників. Водночас у рейтингу відсутні китайські бренди, які останнім часом активно нарощують присутність на світовому ринку.
Це свідчить про те, що під час купівлі нового кросовера українці поки що віддають перевагу моделям із перевіреною репутацією, високою ліквідністю на вторинному ринку та розвиненою сервісною мережею.
Статистика першого півріччя 2026 року підтверджує: сегмент SUV залишається головною рушійною силою українського автомобільного ринку. Попит на кросовери не лише утримується на високому рівні, а й продовжує зростати.
При цьому покупці дедалі частіше обирають економічні силові установки — гібриди вже майже наздогнали бензинові версії за популярністю. А беззаперечним фаворитом українського ринку нових SUV залишається Renault Duster, який упевнено випереджає найближчих конкурентів за кількістю реєстрацій.
Купуючи новий автомобіль, варто рахувати не лише його ціну в автосалоні. Через кілька років машину…
В Україні планують посилити контроль за водіями, які систематично порушують правила дорожнього руху. Окрім нових…
З 20 серпня 2026 року на дорогах України почнуть працювати 50 нових комплексів автоматичної фіксації…
На вторинному ринку приваблива ціна автомобіля далеко не завжди означає вигідну покупку. Машина, яка коштує…
Кросовери залишаються беззаперечними фаворитами українців не лише серед нових автомобілів, а й на ринку імпорту…
Купуючи автомобіль, багато водіїв звертають увагу лише на його ціну. Проте вже через кілька місяців…