В Україні діє майже 1,8 тисячі публічних зарядних станцій для електрокарів. Також є ще близько трьох сотень побутових і з обмеженим доступом.
Про це свідчить статистика, опублікована на сайті PlugShare, передає ТСН.
Більшість зарядок обладнані “повільними” портами Type 1 і “швидкими” Type 2 для прискореної зарядки змінним струмом. Також є зарядки європейського стандарту CCS 2 Combo, але вони встановлені переважно у Києві.
При цьому на сайті зазначається, що серед помічених на карті України зарядних станцій деякі можуть не працювати. Локація забирається з карти тільки якщо є впевненість, що розетки там не працюють.
Варто відзначити, що кожна станція може бути обладнана не одним, а двома або навіть трьома портами. Якщо детальніше, то в Україні налічується:
Всього в Україні налічується 2 054 зарядні станції з 4 069 точками підключення (з урахуванням зазначених, але не завжди активних станцій).
Mercedes-Benz асоціюється з класикою, але в історії бренду були експерименти, які ламають стереотипи: хетчбек 190E,…
У 2025 році українці замовили понад 20,5 тис. комплектів індивідуальних номерів — на третину більше,…
У райцентрах і селах водії скутерів, мопедів і мототехніки часто їздять без реєстрації та потрібної…
Ці дизельні двигуни заслужили репутацію «вічних»: прості конструкції, мінімум слабких місць і ресурс до 500…
Корозія стає для автомобіля справжнім вироком, який повільно, але впевнено вбиває машину. Рано чи пізно…
Останні роки в Україні були відносно «м’які» зими, тому цьогорічний січень своїми сильними морозами та…