Categories: Новини

Дорожнє ноу-хау: українські дороги зміняться до невпізнанності

На українських трасах можуть з’явитися станції екстреного зв’язку. Як повідомили в Мінрегіонбуді, нова рекомендаційна норма діятиме з вересня

У нових змінах до державних будівельних норм щодо проектування доріг загального користування введена рекомендаційна норма – передбачати дорожній технологічний зв’язок на найбільших українських трасах для влаштування так званих SOS-станцій – станцій екстреного зв’язку. Зазвичай, вони розташовуються кожні 500 м — 2 км вздовж траси для виклику необхідної допомоги: поліції, швидкої або евакуатора у разі екстреної ситуації на дорозі.

Норма вступає в дію з 1 вересня цього року і стосується нового будівництва та реконструкції доріг І категорії – це траси міжнародного значення.

«Впроваджуємо ще одну європейську практику безпеки на трасах – станції екстреного зв’язку. На дорозі може трапитися різне, тому в багатьох країнах Європи, наприклад, щоб убезпечити водіїв та пасажирів авто на трасах у разі виникнення можливої надзвичайної ситуації вздовж дороги кожні декілька кілометрів проектують невеликі SOS-станції. З їх допомогою можна викликати швидку, поліцію, скористатися аптечкою і так далі. Тепер така практика може запроваджуватися і в нас. Новими змінами у ДБН введено рекомендаційну вимогу – передбачати відповідний технологічний зв’язок на трасах для влаштування цих SOS-станцій», – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Вигляд та комплектація таких SOS-станцій, а також відстань, на якій вони будуть розташовуватися та час прибуття на місце відповідних екстрених служб будуть визначатися індивідуально згідно з проектом.

Зміни у ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво» розроблені ДП «ДерждорНДІ» та вступають в дію з 1 вересня.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

Recent Posts

Інакше штраф 17 000 гривень: хто з водіїв в Україні повинен оформити другу страховку

Кожен автомобіліст в Україні повинен знати про обов'язок мати страховий поліс ОСЦПВ. Його потрібно возити…

05.05.2024

Назвали помилку, якої припускаються водії під час запуску двигуна: як не потрібно робити

Така, здавалося б, проста і рутинна процедура для автомобіліста, як запуск двигуна, також потребує правильного…

05.05.2024

Недорогі сімейні машини з пробігом: ТОП-5 найкращих моделей до 500 000 гривень

Якщо ви шукаєте старий сімейний автомобіль з бюджетом менше 500 000 гривень, є кілька чудових…

04.05.2024

Власникам Audi розкрили “секретні” функції їхнього автомобіля

Сучасні автомобілі "напхані" такою кількістю сучасних функцій, про багато з яких їхні власники навіть не…

04.05.2024

Як зміняться ціни на АЗС: в Україні готуються знову підвищити акцизи на пальне

Найближчим часом Верховна Рада може проголосувати за чергове підвищення акцизів на автомобільне паливо. Відповідний законопроєкт…

04.05.2024

Що робити водієві, якщо в дорозі закінчився бензин: корисні поради

Від ситуації, коли в автомобілі раптово закінчилося паливо, не застрахований жоден водій. При цьому деякі…

04.05.2024