Categories: Новини

В Україні почали зважувати вантажівки під час руху

На в’їзді до Києва у тестовому режимі відкрили перші два майданчики інтелектуальної системи, що автоматично зважуватиме машини у русі. У перспективі, таку систему хочуть поширити на автомобільні дороги всієї країни.

Про це на презентації системи розказав керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак, передає кореспондентка hromadske.

«Ми впроваджуємо європейські механізми зважування вантажівок у русі, що передбачає цілодобовий моніторинг руху, автоматичну фіксацію ряду порушень правил дорожнього руху, а також отримання комплексної інформації про інтенсивність руху та склад транспортних потоків, необхідної для планування ремонтно-будівельних робіт. Дороги, які ми відновлюємо за кошти платників податків, мають бути збережені», — зазначив керівник Укравтодор Славомір Новак.

«Розумна» система збиратиме інформацію про всі транспортні засоби, які рухатимуться через майданчик за допомогою спеціальних датчиків. Фіксуватимуть дату та час проїзду, температуру навколишнього повітря та дорожнього покриття, смугу та напрямок руху, швидкість руху та державний номерний знак, габаритні розміри, відстань між осями, загальну масу та її розподіл по осях.

Якщо маса вантажівки перевищить допустимі норми, інформація надходитиме до інспекторів. Вони зупинятимуть транспорт та ще раз його зважуватимуть на стаціонарному пункті. У перспективі, система має працювати без допомоги людини.

«Система WiM (Weight-in-Motion) дозволить мінімізувати, а в деяких випадках — повністю позбутись людського фактору у сфері контролю за дотриманням вагових та габаритних параметрів під час здійснення перевезень автомобільним транспортом» — пояснив Андрій Вознюк, начальник відділу інтелектуальних транспортних систем Укравтодору.

Впровадження системи WiM дозволить звільнити дороги від транспортних засобів, що не дотримуються встановлених обмежень щодо допустимої маси вантажу та/або навантаження на вісь і є одним із головних чинників руйнування доріг.

Перші шість майданчики будували за допомоги Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Проєкт коштував 6 мільйонів доларів. Надалі планується встановити 100-200 WiM-систем на мережі автомобільних доріг всієї України.

Recent Posts

Водіння в дощ: водіям розкрили секрети безпечної їзди

Водіння в дощову погоду несе з собою низку ризиків і загроз для водія. Щоб не…

05.05.2024

Водіям назвали 6 ефективних способів скоротити витрату палива в автомобілі

Кожен водій прагне скоротити витрати на паливо і зробити свою автомобільну подорож більш ефективною. У…

05.05.2024

Водіям розкрили лайфхак із ключами автомобіля, який рятує від спеки влітку

Багато водіїв навіть не підозрюють, що ключі їхніх автомобілів, крім основних, мають і додаткові функції.…

05.05.2024

Гроші на вітер: на якій швидкості не можна відчиняти вікна в автомобілі, щоб не витрачати даремно паливо

Існує безліч рекомендацій для водіїв щодо економії пального в автомобілі, проте мало хто знає, що…

05.05.2024

Чому під час купівлі вживаного автомобіля потрібно уникати машини на “механіці”

Багато автолюбителів відчувають ностальгію за часами, коли автомобілі з механічною коробкою передач були нормою, але…

05.05.2024

5 автомобільних брендів із найвідданішими шанувальниками

Купівля автомобіля - це не тільки придбання транспортного засобу, а й створення зв'язку з брендом.…

05.05.2024