Categories: Новини

Китайці випробували двигун, який порушує закони фізики

В інтернеті пожвавлення: британська газета The Daily Mail повідомила, що фахівці Китайської академії космічних технологій і Китайського космічного агентства, працюючи під керівництвом доктора Чен Ю, побудували EmDrive – “неможливий” двигун, який створює тягу без покидька маси, передає Твоя МАШИНА.

Якщо вірити повідомленню, то китайці переконалися, що їх EmDrive досить ефективний, і тепер планують продовжити експерименти в космосі. Що зовсім не виключено – в минулому році на прес-конференції в Пекіні вони підтверджували, що вже кілька років конструюють свій варіант EmDrive, повіривши, що він реально “тягне”. Нинішнє досягнення – ще одне тому підтвердження. Роботи з 2010 року фінансує китайський уряд.

Випробування свого EmDrive проводять в дослідницькому центрі НАСА – конкретно в лабораторії Eagleworks Laboratory. У рецензованому науковому журналі Journal of Propulsion and Power були опубліковані результати з описом експериментів і задокументованим “досягненням” – тягою в 1,2 мілліньютона на кіловат. Небагато. Але якщо вірити фахівцям, і такий вистачить, щоб долетіти до Марса за 10 тижнів, а до Місяця – аж за 4 години. Це в рази швидше, ніж на ракеті з традиційними двигунами.

Винайшов EmDrive британський вчений Роджер Шойер. У 2000 році він продемонстрував прототип свого двигуна. У нас його дуже швидко охрестили гравіцапа – гравіцапа Шойер.

“Розсудливі вчені” в EmDrive не вірять. Вважають, що він суперечить законам Ньютона. Наприклад, законом збереження імпульсу. Стало бути, працювати не може. Але чомусь працює.

Сам Шойер вважає, що тяга з’являється за рахунок асиметрії “відра” – усіченого конуса. Мовляв, на дно більшої площі мікрохвилі тиснуть сильніше, ніж на протилежне. У колег, які підтримують винахідника, більш витончені пояснення, примирні “гравіцапа” з Ньютоном.

Recent Posts

П’ять небезпечних помилок, яких водії-початківці припускаються на зимовій дорозі

Водіння в зимових умовах - це завжди серйозне випробування, до якого не всі водії бувають…

08.01.2025

Як змусити водія на дорозі збільшити дистанцію: назвали три робочих способи

Підтримка правильної дистанції руху є одним із чинників забезпечення безпеки на дорозі. Нерідко ДТП трапляються…

08.01.2025

Штраф за брудні номери: хитрий трюк, як уникнути покарання

За поганих погодних умов українські автомобілісти нерідко стикаються з тим, що їхній автомобіль швидко забруднюється,…

08.01.2025

Коли ухилянтів позбавляють прав: назвали три ключові умови

У рамках посилення мобілізаційних заходів в Україні Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) Міноборони…

08.01.2025

Найшвидші кросовери: ТОП-20 динамічних моделей у 2025 році

Сьогодні кросовери це вже не просто адаптовані хетчбеки з поліпшеними позашляховими здібностями. Деякі сучасні моделі…

07.01.2025

Які оливи потрібні для турбованих та атмосферних двигунів: поради експертів

Для кожного виду двигуна потрібні відповідні типи лубрикантів. Далеко не кожна олива підходить для того…

07.01.2025