МВС нарешті роз’яснило, які з оголошених новацій у ПДР діють уже, а які почнуть пізніше

Департамент комунікації МВС нагадав, що Кабінет Міністрів схвалив зміни до законодавства, спрямовані на боротьбу з порушеннями ПДР, ініційовані МВС. Зокрема, зміни торкнулися обмеження швидкості руху у населених пунктах до 50 км/год., впровадження відеофіксації порушень дорожнього руху, зміни до Порядку видачі посвідчення водія, зміни розміру штрафів за деякі порушення, посилення відповідальності за керування транспортом у нетверезому стані, пише Експрес.

Для запровадження певних інновацій достатньо було відповідних Постанов Кабінету Міністрів України.

Таким чином, обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км/г почало діяти з 1 січня 2018 року (Постанова КМУ від 10.11.2017 № 883 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху»).

Також працює новий Порядок видачі посвідчення водія. Відтепер, перше посвідчення водія у сервісних центрах МВС видаватимуть на два роки з правом обміну на постійне у разі, якщо протягом двох років з дня його видачі особою не було вчинено три і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Якщо таких порушень було не більше двох, або взагалі не було — громадянин обмінює тимчасове посвідчення на постійне.​ (Постанова КМУ від 10.11.2017 № 885 «Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами»).

Звертаємо вашу увагу на те, що зміна розміру штрафів неможлива без внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення Верховною Радою України. Отже, нова система штрафів ще не почала діяти.

Нагадаємо, МВС пропонує установити штраф 3400 гривень (зараз штраф за це правопорушення 510 гривень) за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год. За залишення місця ДТП пропонується встановити штраф 3400 гривень та передбачити можливість позбавлення  права керування транспортним засобом на строк до шести місяців. У 20 разів пропонується збільшити розмір штрафу за управління транспортом без права керування – він становитиме 10 200 гривень, а за повторне порушення – 40 800 гривень. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 800 гривень.

Recent Posts

Топ-10 автомобілів, які найкраще зберігають ціну через 5 років

Купуючи новий автомобіль, варто рахувати не лише його ціну в автосалоні. Через кілька років машину…

20.08.2026

В Україні повернуть «Фантоми»: водіїв почнуть контролювати непомітні патрульні авто

В Україні планують посилити контроль за водіями, які систематично порушують правила дорожнього руху. Окрім нових…

19.08.2026

В Україні запрацюють 50 нових камер автофіксації: де саме вони з’являться

З 20 серпня 2026 року на дорогах України почнуть працювати 50 нових комплексів автоматичної фіксації…

19.08.2026

Популярні, але проблемні: 10 автомобілів, які можуть розорити власника після покупки

На вторинному ринку приваблива ціна автомобіля далеко не завжди означає вигідну покупку. Машина, яка коштує…

17.08.2026

Українці масово ввозять кросовери з пробігом: названо 10 найпопулярніших моделей 2026 року

Кросовери залишаються беззаперечними фаворитами українців не лише серед нових автомобілів, а й на ринку імпорту…

01.08.2026

Не лише Toyota: названо 7 автомобілів, які найдешевше утримувати в Україні у 2026 році

Купуючи автомобіль, багато водіїв звертають увагу лише на його ціну. Проте вже через кілька місяців…

31.07.2026