Фахівці розповіли, чому для мотора так важливо працювати іноді на високих обертах, передає «Твоя МАШИНА» .
Рідко можна зустріти водіїв, які ганяють на високих швидкостях. Спокійне водіння не напружує двигун, а підвіска і трансмісія не страждають від неякісних доріг. Але іноді все ж варто іноді дати мотору попрацювати на повну.
Постійна їзда в щадному режимі змушує відчувати деталі кривошипно-шатунного механізму підвищені навантаження, також знижується продуктивність масляного насоса, що викликає недолік масла. В результаті можуть пошкодитися стінки циліндрів.
Фахівці вважають, що обороти колінвала краще тримати не нижче позначки 4500 – 5000 об / хв хоча б 30 хвилин. Це дозволить камері згоряння і свічкам запалювання очиститися від нагару, а через збільшення обсягу відпрацьованих газів будуть ефективніше очищатися елементи турбокомпресора.
Якщо зовсім не навантажувати силовий агрегат, то на торці клапана з часом з’являється виїмка через тиск штовхача, що прискорить знос деталі. Також високі оберти можуть вирішити ще одну проблему. Справа в тому, що через конденсації в піддоні картера двигуна може накопичуватися волога, яка при змішуванні з моторним маслом прискорює знос двигуна. Тобто високі швидкості покращують експлуатаційні властивості мастила.
Частота проведення «підсмажування» двигуна залежить від віку машини. Новий автомобіль в такій процедурі не потребує, а мотору без пробігу це і зовсім тільки зашкодить. Зазвичай двигун потрібно розкручувати приблизно раз в 2-3 тис. км пробігу. Але переборщувати не варто, так як постійна їзда на високій швидкості теж може нашкодити.
Сегмент розкішних кросоверів вельми насичений, що створює величезну конкуренцію на ринку. За таких умов ціла…
Щітки склоочисника - важливий елемент безпеки автомобіля, особливо в дощ або сніг. Незважаючи на їхню…
Кросовери користуються неабиякою популярністю в Україні, особливо серед сімейних водіїв, які цінують їх за комфорт…
Перший сніг несе українським автомобілістам нові загрози. Важливо розуміти, що керування транспортним засобом у таких…
Далеко не кожен автомобіль підходить для складних зимових умов експлуатації. Експерти звернули увагу на низку…
Тиск в автомобільних шинах є найважливішим фактором забезпечення безпеки експлуатації транспортного засобу. Якщо він занадто…