Статьи

ПДР за кордоном: що потрібно знати українцям на авто

На дорозі завжди потрібно бути пильним, особливо за кордоном, адже мінімальне порушення – і можна отримати непоганий штраф.

При страховому випадку в іншій країні ваш перелік дій має виглядати так:

1. Перше, що ви повинні зробити – це зафіксувати місце ДТП, обов’язково сфотографувавши і місце події, і пошкодження всіх автомобілів.

2. За потреби викличте поліцію та інші служби. При цьому не залишайте місце ДТП до приїзду поліції, а також не торкайтеся ні до чого – навіть якщо автомобіль заважає проїзду або взагалі перекриває рух інших автомобілів, ні в якому разі не можна його чіпати.

Якщо поліція дала вам згоду на це, пошкодження авто незначні, а також немає постраждалих, можна оформити Європротокол. Обов’язковою умовою його оформлення є те, що всі його учасники повинні мати поліси страхування: автоцивілку, “Зелену карту”, або ж прикордонне страхування.

3. Наступний крок, про який доведеться подбати – збір даних решти учасників ДТП та свідків. Запишіть прізвище водія, його контактний телефон, назву страхової компанії, номер полісу. Дізнайтеся про контакти свідків. Не підписуйте жодних документів, зміст яких вам не зрозумілий. Але якщо цього не уникнути, вкажіть дані українською мовою.

4. Сфотографуйте всі документи, оформлені на місці ДТП (довідка поліції, Європротокол, тощо). Експерти взагалі радять фотографувати все, що можна – зайвим воно не буде.

5. Після цього слід проінформувати свою страхову компанію про страховий випадок.

Чи потрібна “Зелена карта” для виїзду за кордон?

Нагадаємо, 1 березня 2022 року Нацбанк України видав розпорядження, згідно з яким громадянам, які мають намір виїхати за кордон на власному автомобілі, не потрібно мати поліс страхування “Зелена картка”. Таких домовленостей досягли з 4 країнами – Польщею, Угорщиною, Молдовою та Словаччиною. Тобто при перетині кордону із цими країнами наявність “Зеленої карти” не перевірятиметься.

Проте експерти зазначають, що згідно з рішенням НБУ країни домовилися, щоб цей поліс не перевіряти. Але рішення про те, що водії не повинні мати “Зеленої карти”, немає. Тобто вони можуть виїхати без “Зеленої карти”, але оформити її чи інше страхування все ж таки доведеться.

Recent Posts

Найнадійніші середньорозмірні кросовери: ТОП-10 моделей просто зараз

Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…

22.11.2024

Як очистити каталізатор автомобіля: два перевірені методи

Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…

22.11.2024

Помилки під час заміни свічок запалювання, які вбивають двигун автомобіля

Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…

22.11.2024

Гідравлічний vs механічний домкрат: який обрати для автомобіля

Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…

22.11.2024

Як розпізнати неякісний бензин: поради для автомобілістів

На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…

22.11.2024

Що робити, якщо пробив колесо на автомобілі, а запаски немає: поради для водіїв

Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…

22.11.2024