Статьи

ПДР за кордоном: що потрібно знати українцям на авто

На дорозі завжди потрібно бути пильним, особливо за кордоном, адже мінімальне порушення – і можна отримати непоганий штраф.

При страховому випадку в іншій країні ваш перелік дій має виглядати так:

1. Перше, що ви повинні зробити – це зафіксувати місце ДТП, обов’язково сфотографувавши і місце події, і пошкодження всіх автомобілів.

2. За потреби викличте поліцію та інші служби. При цьому не залишайте місце ДТП до приїзду поліції, а також не торкайтеся ні до чого – навіть якщо автомобіль заважає проїзду або взагалі перекриває рух інших автомобілів, ні в якому разі не можна його чіпати.

Якщо поліція дала вам згоду на це, пошкодження авто незначні, а також немає постраждалих, можна оформити Європротокол. Обов’язковою умовою його оформлення є те, що всі його учасники повинні мати поліси страхування: автоцивілку, “Зелену карту”, або ж прикордонне страхування.

3. Наступний крок, про який доведеться подбати – збір даних решти учасників ДТП та свідків. Запишіть прізвище водія, його контактний телефон, назву страхової компанії, номер полісу. Дізнайтеся про контакти свідків. Не підписуйте жодних документів, зміст яких вам не зрозумілий. Але якщо цього не уникнути, вкажіть дані українською мовою.

4. Сфотографуйте всі документи, оформлені на місці ДТП (довідка поліції, Європротокол, тощо). Експерти взагалі радять фотографувати все, що можна – зайвим воно не буде.

5. Після цього слід проінформувати свою страхову компанію про страховий випадок.

Чи потрібна “Зелена карта” для виїзду за кордон?

Нагадаємо, 1 березня 2022 року Нацбанк України видав розпорядження, згідно з яким громадянам, які мають намір виїхати за кордон на власному автомобілі, не потрібно мати поліс страхування “Зелена картка”. Таких домовленостей досягли з 4 країнами – Польщею, Угорщиною, Молдовою та Словаччиною. Тобто при перетині кордону із цими країнами наявність “Зеленої карти” не перевірятиметься.

Проте експерти зазначають, що згідно з рішенням НБУ країни домовилися, щоб цей поліс не перевіряти. Але рішення про те, що водії не повинні мати “Зеленої карти”, немає. Тобто вони можуть виїхати без “Зеленої карти”, але оформити її чи інше страхування все ж таки доведеться.

Recent Posts

Перевірте свої права і техпаспорт: водіїв штрафують на 3400 гривень за популярну помилку

Постійні зміни до Правил дорожнього руху можуть стати справжнім випробуванням для деяких водіїв. Частина автомобілістів…

18.05.2024

Навіщо водії зі стажем возять у машині зубну пасту: секрет розкрито

У бардачку досвідченого автомобіліста можна знайти найрізноманітніші предмети, призначення яких відразу зрозуміти може бути складно.…

18.05.2024

8 перспективних моделей авто, які не виправдали надій водіїв

В історії автомобілебудування відомі випадки, коли виробники покладали надії на конкретні моделі, але ті уславилися…

17.05.2024

Чи можна їздити на машині з активованим індикатором “Check Engine”

Якщо блимає індикатор перевірки двигуна "Check Engine", це свідчить про серйознішу проблему, ніж просто якась…

17.05.2024

На ходу і не гнила: ТОП-5 непоганих авто до 3000 доларів

Існує думка, що купити в Україні хорошу машину за 100+ тисяч гривень практично неможливо. Однак…

17.05.2024

Що робити водіям, які раптово потрапили під обстріл: інструкція від рятувальників

Уже понад два роки триває повномасштабне вторгнення РФ, під час якого окупанти щодня нещадно обстрілюють…

17.05.2024