При появі в дорожньому потоці автомобіля з проблисковими маячками свідомі автомобілісти одразу ж поступаються їм дорогою. Однак робити це не завжди обов’язково. «Твоя МАШИНА» пояснює, коли можна не пропускати машину з “мигалкою”, не побоюючись наслідків.
Насамперед варто розуміти, що такі екстрені служби, як поліція, швидка медична допомога та ДСНС можуть використовувати транспорт у критичній ситуації для порятунку життів людей. Саме тому вони застосовують проблискові маячки синього або червоного кольорів, що зобов’язує водія негайно поступитися дорогою. Ці сигнали ігнорувати суворо заборонено. Крім суто моральної відповідальності, є і юридична. Згідно з ч.3 ст.122 КУпАП штраф за непропуск авто з активованими синіми або червоними проблисковими маячками може становити до 3400 гривень.
Водночас для перевезення габаритної техніки можуть використовуватися жовті або помаранчеві мигалки, проблискові маячки зеленого кольору використовують при русі в колоні, а білого – при перевезенні цінних вантажів інкасаторами. Ці сигнали слугують для привернення уваги інших автомобілістів і жодних зобов’язань на них не покладають. Відповідно, якщо ви не поступитеся їм дорогою, до відповідальності вас ніхто не притягне.
Водіння в зимових умовах - це завжди серйозне випробування, до якого не всі водії бувають…
Підтримка правильної дистанції руху є одним із чинників забезпечення безпеки на дорозі. Нерідко ДТП трапляються…
За поганих погодних умов українські автомобілісти нерідко стикаються з тим, що їхній автомобіль швидко забруднюється,…
У рамках посилення мобілізаційних заходів в Україні Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) Міноборони…
Сьогодні кросовери це вже не просто адаптовані хетчбеки з поліпшеними позашляховими здібностями. Деякі сучасні моделі…
Для кожного виду двигуна потрібні відповідні типи лубрикантів. Далеко не кожна олива підходить для того…