Якщо придивитися до лобового або заднього скла в машині, то по його краях можна помітити мереживну смужку шириною від 1,5 до 3 см у вигляді тонкої суцільної лінії і кружечків різного розміру. Далеко не всі знають, що зроблено це не заради однієї тільки краси, але і з певною практичною метою.
Ці чорні точки називають «фріти». Вони являють собою крапельки керамічної фарби, які наносять на поверхню скла трафаретним способом, а потім піддають їх термообробці в спеціальній печі.
Фріти на склі виконують відразу кілька важливих функцій. Основне завдання керамічного шару полягає в захисті поліуретанового клею-герметика, за допомогою якого скло кріпиться до кузова, від шкідливого впливу ультрафіолетових променів.
Герметик також перешкоджає попаданню вологи в салон автомобіля, і до того ж на шершавій поверхні фрітів клей краще фіксується на склі.
Крім того, чорна керамічна смуга виконує ще й естетичну функцію. При монтажі скла герметик наноситься валиком на його краю, розподіляючись по всьому периметру нерівномірно. Чорна смуга приховує різну товщину клею і потьоки, інакше б вони добре проглядалися крізь прозоре скло. А виглядає це зовсім неакуратно.
Ще одна корисна властивість фрітів – згладжування різкого світлового контрасту на стику скла і кузова. Інакше при яскравих сонячних променях ефект засліплення для водія був би набагато сильнішим.
У столиці Катару Досі місцева поліція затримала стрітрейсера, який розсікав вулицями на спортивному автомобілі Toyota…
Німецький концерн BMW повідомив про перекриття каналу нелегальних поставок своїх автомобілів до Росії. Як пише…
Термін служби сучасної акумуляторної батареї (АКБ) в автомобілі становить 3-5 років, але є випадки, коли…
Кожен автомобіліст може зіткнутися з найнебезпечнішою ситуацією, коли раптово відмовили гальма. Причин цієї несправності може…
Сьогодні виробники рекомендують не прогрівати двигуни автомобілів занадто довго. У деяких країнах за це навіть…
Патрульна поліція почала «полювання» на водіїв із «неправильними» водійськими посвідченнями. Юристи звертають увагу на почастішання…