Categories: Статті

Автомобілі-вбивці, в які краще не сідати

Названо ТОП-8 автомобілів, поїздки на яких частіше за інших закінчуються сумно. Про це повідомляє autonews.ua.

Вибираючи новий чи старий автомобіль, далеко не всі водії замислюються про власне життя і здоров’я. Сучасні машини оснащуються різними функціями надійності, які, однак, не завжди рятують при ДТП. Невдала конструкція, мала вага, схильність до перекидання – все це погіршує шанси водія вижити при аварії.

1. Nissan Sentra


Серед компактних сімейних автомобілів один з «антигероїв» – Nissan Sentra. За сухими цифрами статистики від дослідного інституту IIHS, на кожен мільйон зареєстрованих автомобілів числиться 72 аварії з летальним результатом. Результат закономірний, бо в звіті за результатами краш-тесту Sentra записано, що водійський простір сильно зменшується через деформацію кузова.

2. Nissan Titan


Перебуваючи в кабіні великого позашляховика чи пікапу, водії відчувають себе в повній безпеці. Але далеко не всі великі машини в цьому аспекті дійсно добрі. Як і багато інших пікапів, Nissan Titan схильний до перекидання. Також у автомобіля недостатньо міцний дах. Як результат, велика частина смертельних ДТП на Nissan Titan відбувається без участі інших машин. На мільйон умовних автомобілів реєструється 73 летальних випадки.

3. Dodge Challenger


Після багаторічної перерви Dodge Challenger знову стали випускати в 2008 році. Незважаючи на свої габарити, модель ніколи не показувала хороших результатів при краш-тестах, особливо ранні варіанти (до 2015 року випуску). За статистикою, на умовний мільйон машин числиться 81 ДТП зі смертельними наслідками.

4. Kia Soul


Нова Kia Soul (з 2014 року) демонструє високі оцінки безпеки, але автомобілі 2009-2014 стали найнебезпечнішими кроссоверами в рейтингу. Під час краш-тестів машина погано себе показала: в зоні водія кузов сильно деформувався.

За статистикою на кожен мільйон зареєстрованих Kia Soul припадає 82 смертельних ДТП. Причому більше половини з них пов’язані із зіткненнями з іншими автомобілями.

5. Chevrolet Spark / Daewoo Matiz


Будь-який водій, який керує невеликим хетчбеком, знає, що це не найбезпечніший спосіб пересування. Міський автомобіль Chevrolet Spark – одна з таких моделей. На кожен мільйон автомобілів по статистиці припадає 96 ДТП з сумними наслідками. 70% смертей сталося при зіткненні з іншими автомобілями. Проведені краш-тести виявили недоліки подушки безпеки з боку водія. Вона не забезпечує «… достатню площу перекриття, щоб захистити голову від контакту з кузовом».

6. Scion tC


Японське спортивне купе Scion tC на краш-тестах продемонструвало високі показники безпеки. Проте, в 2011-2014 роках рівень смертності серед водіїв склав 101 випадок на мільйон зареєстрованих машин. Більшість водіїв загинуло при перекиданні автомобіля.

7. Kia Rio


Корейські седани Kia Rio, ймовірно, одні й найсмертоносніших автомобілів в Америці. У звіті IIHS в 2015 році, Rio посіла перше місце з коефіцієнтом смертності водіїв 149 випадків на мільйон реєстрацій нових машин. Краш-тести моделей 2012-2014 років виявили небезпеку травмування голови й ніг.

У 2017 року безпека цього автомобіля значно покращилася (102 смертельних випадки на мільйон автомобілів), і він перемістився на друге місце.

8. Hyundai Accent


Покупець вживаного автомобіля, якщо він піклується про власну безпеку, повинен десятою дорогою обходити седани Hyundai Accent 2012-2014 років. Згідно краш-тестів IIHS ця модель «серйозно скомпрометована», бо в разі серйозного ДТП водія очікують «травми лівого стегна, лівого коліна і нижньої частини ноги», а також серйозний струс голови. На жаль, в реальному житті машина підтверджує страшні цифри: на кожен мільйон зареєстрованих авто доводиться 104 смертельних випадки. З 2011 року це найсмертоносніший автомобіль в Америці.

Recent Posts

BMW перекрила нелегальне ввезення своїх автомобілів до Росії

Німецький концерн BMW повідомив про перекриття каналу нелегальних поставок своїх автомобілів до Росії. Як пише…

23.12.2024

Як продовжити термін служби акумулятора: сім умов «вічної» роботи АКБ

Термін служби сучасної акумуляторної батареї (АКБ) в автомобілі становить 3-5 років, але є випадки, коли…

23.12.2024

Раптово відмовили гальма: як зупинити автомобіль у такій ситуації

Кожен автомобіліст може зіткнутися з найнебезпечнішою ситуацією, коли раптово відмовили гальма. Причин цієї несправності може…

23.12.2024

Вбиває мотор і каталізатор: чому заборонено довгий прогрів двигуна автомобіля

Сьогодні виробники рекомендують не прогрівати двигуни автомобілів занадто довго. У деяких країнах за це навіть…

23.12.2024

3000 гривень штрафу за «неправильні» права: поліція почала на одну категорію водіїв

Патрульна поліція почала «полювання» на водіїв із «неправильними» водійськими посвідченнями. Юристи звертають увагу на почастішання…

23.12.2024

Три роки без прав: поліція погрожує водіям жорсткими заходами за популярне порушення

Патрульна поліція України звертається до водіїв із закликом дотримуватися Правил дорожнього руху (ПДР) у частині…

23.12.2024