Навіть на ранок після застілля алкотестер цілком може показати перевищення норми алкоголю в крові, передає Автотема.
З настанням новорічних свят у багатьох водіїв виникає резонне питання: чи можна за кермо якщо вчора пив. Тут не все так однозначно, як могло б здатися на перший погляд.
Алкоголь в авто – це погано в будь-якому випадку. Щорічно з вини п’яних водіїв в Україні гинуть сотні людей. Навіть вміст спирту в крові в межах норми може вплинути на майстерність водія.
Нагадуємо, допустима норма алкоголю в крові – 0,2 проміле, тобто 0,2 міліграма на літр. На практиці це означає 0,5 л пива або 200 грам г шампанського для чоловіка і 0,33 л пива або 100 грам ігристого вина – для жінки.
Хоча норма ця введена не для вирішення випити за кермом, а щоб не штрафувати водіїв, у яких завищений вміст природного алкоголю в крові – діабетиків, наприклад.
Однак деякі «унікуми» примудряються перевищити цей показник в 10 і більше разів. Своєрідний рекорд алкоголю в крові встановлено у Львові – 3,34 проміле. Важко уявити, як такий водій на ногах тримається, а він ще й машину вести намагався.
Час виведення алкоголю з крові точно прорахувати складно. Воно залежить від кількості випитого і індивідуальних особливостей організму – ваги людини, стану його здоров’я, а також частоти вживання спиртного і здатності засвоювати алкоголь.
Проте, якщо взяти середньозважені показники, то навіть 100 грам горілки повністю «вивітрюються» тільки за 5 годин, а пляшка 0,5 л – за 15-16 годин.
У будь-якому випадку, на ранок після бурхливого нічного застілля краще за кермо не сідати. Перевірка на алкоголь в поліції цілком може показати перевищення допустимої норми. Нагадаємо, штраф за водіння в нетверезому стані в Україні становить 10 200 – 40 800 гривень, та й прав можна позбутися на термін від року до десяти років.
Але не потрібно забувати й про інший аспект. Навіть в малих кількостях алкоголь в крові притупляє реакцію водія, впливає на його уважність.
Німецький концерн BMW повідомив про перекриття каналу нелегальних поставок своїх автомобілів до Росії. Як пише…
Термін служби сучасної акумуляторної батареї (АКБ) в автомобілі становить 3-5 років, але є випадки, коли…
Кожен автомобіліст може зіткнутися з найнебезпечнішою ситуацією, коли раптово відмовили гальма. Причин цієї несправності може…
Сьогодні виробники рекомендують не прогрівати двигуни автомобілів занадто довго. У деяких країнах за це навіть…
Патрульна поліція почала «полювання» на водіїв із «неправильними» водійськими посвідченнями. Юристи звертають увагу на почастішання…
Патрульна поліція України звертається до водіїв із закликом дотримуватися Правил дорожнього руху (ПДР) у частині…